Ana Sayfa Haberler Köyler Şehirleri aratmıyor

Köyler Şehirleri aratmıyor

Köylerde yaşayan çocuklar şehir merkezlerinde ki oyun parklarına özlem duymasın diye İl Özel İdaresi tarafından köy meydanlarına oyun ve dinlenme alanları yapılıyor.
Köylerimizde yaşayan çocuklarımızın da şehirdeki çocuklar gibi oynayıp eğlenebilecekleri ortamlar oluşturmak amacıyla Aksaray İl Özel İdaresi’nce köylerimize çocuk oyun parkları yapılmaya devam edilmektedir.

Aksaray İl Özel İdaresi, kırsal kesimde yaşam kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarında da köylere oyun parkları kurmaya devam ediyor. Özellikle çocuklar tarafından büyük bir sevinçle karşılanan bu çalışmaya göre; İl Özel İdaresinin hizmet sınırları içerisinde yer alan ve nüfus yoğunlukları dikkate alınarak köylere oyun parkları kuruldu. 2013 yılı itibariyle 30 köyde faaliyete geçirilen oyun parkında tahterevalliden, kaydıraklara, salıncaklardan, oturma gruplarına kadar birçok alternatif bulunuyor. Ayrıca sayın vekillerimizin özel ilgileriyle ödeneği Özel Çevre Koruma Kurumu Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından karşılanan 13 köye daha oyun parkı yapılması kararlaştırılmış olup, ihale aşamasındadır.
Kırsal kesimlerdeki yaşam kalitesini arttırmaya yönelik çok ciddi çalışmalar içerisinde olduklarını belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, ‘’köyleri güzelleştirmeye devam edeceklerini ve Şehirde yaşayan insanlarımızın faydalandığı bütün sosyal imkanlardan köyde yaşayan insanlarımızda yararlanabilecektir. İl Özel İdaresi olarak sayın valimiz Selami Altınok’un direktifleri doğrultusunda il sınırlarımız içerisindeki köylere; içme suyundan, yollara, köy meydanlarından, parke taşı ve menfezlere kadar çok yönlü çalışmalarımız devam ederken, kırsal kesimde yaşayan çocuklarımız için de oyun ve dinlenme alanları oluşturmamız için çok büyük hassasiyet gösteriyor. İl Özel İdaresinin sosyal amaçlı projesi sayesinde çocuklar, kent merkezlerinde ki oyun parklarına özlem duymak yerine kendi köy meydanlarında ki parklarda oynayacak. Böylece anne ve babalar çocuklarını şehir merkezlerinde ki oyun parklarına götürmek zorunda kalmayacak” dedi.

 

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

3 Yorum

  1. Ne güzel bir şey, doğuda kimi köylerde bir sağlık ocağı bile yokken Aksaray’da çocukların parklarına kadar yapılmaya başlanmış.

  2. maşallah maşallah… gelişim aynı hızıyla devam etmeli mutlaka.

  3. çocukların boş zamanlarını iyi ve eğlenceli değerlendirmeli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir