Ana Sayfa Tanıtım Koku’ya Dair Tüm Bilinmeyenler

Koku’ya Dair Tüm Bilinmeyenler

kokular (1)Koku dünyası ve parfüme dair tüm merak edilenlerin cevapları için Bilgi Eğitim, ‘Koku Temel Eğitim Programı’nı hazırladı. 5 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve toplam altı hafta sürecek programın eğitmenliğini ise ünlü Türk parfümör ve koku uzmanı M. Vedat Ozan yapıyor
Bilgi Eğitim, kadınların vazgeçilmezi parfüme ve koku dünyasına dair tüm merak edilenleri özel bir eğitim programıyla hem yeni bir hobi edinmek hem de kariyerinde farklı bir adım atmak isteyenlere aktarıyor. Türk parfümör ve koku uzmanı M. Vedat Ozan’ın eğitmenliğinde düzenlenen ‘Koku Temel Eğitim Programı’nda katılımcılar koku ve hafıza ilişkisinden cinselliğe etkisine, moda dünyasındaki yerinden lezzete katkısına kadar kokuya dair çok geniş bir bilgi hazinesine sahip oluyor.
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin ‘Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’ Bilgi Eğitim tarafından üniversitenin Santral Kampüsü’nde gerçekleştirilecek eğitim programı, 5 Ekim’de başlayacak ve toplam altı hafta sürecek.
Programın bireylerin dış dünyayla iletişiminde önemli yer tutan beş temel duyudan biri olan koku duygusu ile ilgili farkındalık ve bilincin artırılmasını amaçladığını belirten Bilgi Eğitim yöneticileri, insanların koku duyusu aracılığıyla birer tüketici olarak nasıl yönlendirildiklerinin ve parfümün temel hammaddelerinin, lezzet algısında koku duyusunun rolünün de işlenecek konular arasında yer aldığını belirtti.
Koku konusunda uzman!
Programın eğitmeni M. Vedat Ozan profesyonel parfümörlüğünün yanı sıra duyular ve özellikle koku duyusu konusunda çalışmalarıyla tanınıyor. Koku duyusu ile ilgili olarak çeşitli kongre, konferans ve seminerlere de katılan Ozan, halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültürel İncelemeler Lisansüstü Programı’nda ‘Koku ve Duyuların Kültürel Tarihi’ adlı dersin de eğitmenliğini yapıyor.
‘Koku Temel Eğitim Programı’na katılım bedeli 400 TL olarak belirlenirken İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri, mezunları ve çalışanlarına 240 TL ücret uygulanacak.

kokular (2) kokular (3)

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

bir yorum

  1. vay be ne kokuymuş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir