Ana Sayfa Tanıtım Kocaeli Öğrenci Yurtları

Kocaeli Öğrenci Yurtları

Kocaeli eğitim standartları bakımından kaliteli bir şehirdir. Bu yüzden üniversite öğrencileri tarafından fazlasıyla tercih edilmektedir. İstanbul’a yakın olması, iş imkanının fazlalığı, yaşam standartlarının yüksek olması tercih edilme sebepleri arasındadır. Kocaeli’nde yurtların %60 ı kız öğrencilere aittir. Bu demek oluyor ki Kocaeli kız öğrenciler tarafından daha fazla tercih ediliyor. Kocaeli öğrenci yurtları arasında bulunan devlet yurtları devlet yurdu ve yarı özel devlet yurdu şeklindedir. Devlete bağlı yurtların genelinde olduğu gibi burada da KYK da sağlanan imkanlar geçerlidir. Devlete bağlı kız öğrenci yurtları maddi açıdan çok daha avantajlıdır. Ama sunduğu imkanlar özel yurtların önüne geçememektedir.

Devlet yurtlarının yanı sıra Kocaeli özel yurtlar da şehirde hizmet vermektedir. Kocaeli özel kız öğrenci yurtları misafirlerine en iyi hizmeti verebilmek için çabalamaktadır. Özel kız öğrenci yurtları, öğrencilerin güvenliğini sağlamak ve onları hem sosyal alanda hem de eğitim alanında yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Özel yurtların neredeyse hepsinde ücretsiz servis imkanı bulunmaktadır. Böylelikle kız öğrenciler güvenli bir şekilde ulaşımı gerçekleştirmiş olurlar.

Özel yurtlarda sabah kahvaltı servisi ve akşam yemeği olmak üzere iki öğün yemek verilmektedir. Bunun yanında özel yurtların kafeteryası ve kantini de bulunmaktadır. Kocaeli kız öğrenci yurtları eğitim dönemi boyunca çeşitli sosyal aktiviteler ve geziler organize edilmektedir. Böylelikle yurtta barınan kız öğrenciler sıkıntısız ve eğlenceli bir dönem geçirmektedir. Öğrenciler imkanları ve istekleri doğrultusunda tercih yapmaktadır. Özel yurt tercih eden kız öğrencilere sunulan; fitness salonu, gelişim kursları, wireless, her odada TV, her odada mini buzdolabı gibi imkanlar sadece bir kısmıdır.

Kocaeli Erkek Öğrenci Yurtları

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir