Ana Sayfa Haberler Katiller bulunamazken bulunsun diye bağıranlar tutuklanıyor

Katiller bulunamazken bulunsun diye bağıranlar tutuklanıyor

 

Gezi parkı eylemlerinde 5 kişi hayatını yitirdi. Eylemler sırasında vefat edenlerin faillerinin bulunmasına yönelik açılan soruşturma ve araştırmalarda birçok usulsüzlük yaşanması halkın kamu kuruluşlarına güvenini azaltmaktadır.

AKP iktidarı adaleti siyasallaştırmıştır. Tutuklama müessesini mahkûmiyete dönüştürmüştür. İktidarın devamı için bu uygulamadan medet ummaktadır. Sınavlarda yaşanan skandalları, Deniz Feneri soruşturmasındaki skandalları önemsemeyen AKP Sayıştay yetkilerini kuşa çevirerek denetimleri azaltmaya çalışmaktadır. Gezi eylemlerine katıldığı gerekçesiyle TMMOB yetkilerini kısıtlayan AKP’nin demokrasi anlayışı bir kez daha tescil edilmiştir.

Çözüm süreci adı altında, milletten gizli götürdüğü süreci eline yüzüne bulaştırmak üzeredir.

IMF’ye borcumuzu ödedik diye halkı yanıltan AKP döneminde, kişi başına düşen dış borç 1963 Dolar’dan 4500 Dolar’a çıkmıştır. İç borç 130 Milyar Dolar’dan 337 Milyar Dolar’a çıkmıştır. AKP iktidar olduğunda tüketicinin bankalara borcu 2,2 Milyar TL iken şimdi 201 Milyar TL’ye ulaşmıştır.

Vatandaşın ürünü para etmemektedir. 2002 yılında AKP iktidar olduğunda arpasını 45, buğdayını 50 kuruşa satan, mazotu 1,10 kuruşa satın alan çiftçi, bugün arpasını 55 kuruşa, buğdayını 60 kuruşa satmakta, mazotu 4,25 kuruşa almaktadır. Çiftçiye mazotu bu fiyata satan AKP, uçak şirketlerine, gemicilerine 1,5 TL’ye satmaktadır. AKP’nin adaleti budur. Cumhuriyetimizin kurulduğundan bu tarafa ne kadar yapılan liman, fabrika, tesis varsa satılmış, hovarde mirasyediler gibi harcanmıştır. Bugün samanı, gübreyi, gıda maddelerini ve tarım girdilerini ithal etmek zorunda kalıyoruz.

Her türlü yasayı canı istediği sürede çıkartıp, Cumhur Başkanına onaylatan AKP, AVM’lerle ilgili yasayı 11 yıldır çıkartmayarak kentlerin AVM’lerle dolmasına, esnafın evine ekmek götürememesine neden olmuştur. BİM’ler, A101’ler, mahalle bakkallarının yerini almıştır.

AKP, komşularımızla bizi düşman etmiştir. Suriye’de El Nusra örgütüne destek vererek alevin büyümesine neden olmuştur. Tüm grupları bir konferansa çağırıp barış içinde çözüm üretmek yerine, ABD ve İsrail’in çıkarlarına hizmet etmiştir.
AKP, Suriye’de yaptığını ülkemizde yapmaktadır. “Camide bira içildi, türbanlı bayana saldırıldı, bayrağımız yakıldı” gibi aslı olmayan haberlerle vatandaşlarımız arasında ayrışmayı yaratıp, bundan yarar elde etmeye çalışmaktadır.

AKP, başkanlık iddiası ile anayasa çalışmalarının önünü tıkamış, demokratik bir anayasa yapımını engellemektedir. Lider sultasının kaldırılması, seçim barajının düşürülmesi talebine kulak tıkamıştır.

Sayıları ciddi rakamlara ulaşan öğrenciler, hala kamu yurtlarında kalamamaktadırlar. AKP bilerek öğrencileri yüksek ücretli öğrenci yurtlarına, ailelerin korktuğu vakıf yurtlarına yönlendirmeye çalışmaktadır.

AKP, taşeron partisi olmuştur. İşçilerin güvencesiz çalışması AKP’nin amacıdır.
Gaziantep, Uludere, Cilvegözü, Akçakale, Reyhanlı, Afyonkarahisar’da ölenler AKP’nin ayıbı olarak önümüzde durmaktadır.

Uçağımızın düşürülme nedeni, kimin düşürdüğü, karşılığında ne yapıldığı unutulmuştur. Yapılan bu yanlışlara dur demenin yolu, Mart 2014’de yapılacak yerel seçimlerde AKP’ye oy vermemekten geçmektedir.

Kamuoyuna saygı ile sunulur.
CHP AKSARAY BELEDİYE BAŞKANI ADAYI

DOĞAN KOŞAR

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

4 Yorum

  1. Hepsi çok güzel konuşuyor ama ben bu siyasetçilerin hiçbirine güvenmiyorum. Rengi, partisi ne olursa olsun al birini vur ötekine.

  2. Gerçekten öyle oluyor.

  3. işte türkiye’nin özeti! adalet istemek bile adaletsizlikle karşılanıyor!

  4. gezi parkı yalanlarla dolu bir eylem günden değiştirme operosyonu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir