Ana Sayfa Haberler Karayollarında yapılan çalışmalar incelendi

Karayollarında yapılan çalışmalar incelendi

“Şerefli Koçhisar-Aksaray-Adana yolu, Aksaray-Konya yolu, Aksaray-Nevşehir yolu ve Aksaray şehir geçişlerindeki çalışmaların toplam ihale bedelimiz 400 milyon TL.”

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta ve Karayolları Bölge Müdürü Mahmut Yıldız E-90 karayolunda yapımı devam eden çalışmaları bizzat yerinde inceleyerek kamuoyuna bilgi verdiler.
Karayolları Bölge Müdürü Mahmut Yıldız Aksaray’da yapılan çalışmaların toplam ihale bedelinin 400 milyon lira olduğunu belirterek şunları söyledi. “Bu yıl içerisinde Aksaray şehir geçişinde de yoğun bir çalışmamız var. Nasip olursa Aksaray şehir geçişini kış gelmeden tamamını sıcak karışım asfalt olarak bitirmiş olacağız. Aksaray-Nevşehir yolunda toplam 11 km. bizim ihale uzunluğumuz vardı. 6 km. Nevşehir tarafından gelişte orayı bitirmek üzereyiz. Kalan kısımda da bu yıl içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ancak bu yıl içerisinde tamamını bitirme imkânımız biraz zor görünüyor. Şu anda üzerinde bulunduğumuz alt geçidinde bu ayın sonuna kadar bir aksilik olmazsa çevre düzenlemesini de bitirip Aksaraylı vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız. Yine Aksaray-Konya yolunda da şu anda çalışmalarımız devam ediyor. Aksaray’ın Konya’ya kadar olan kısmının sıcak karışımını da nasip olursa bu yıl içerisinde 20 km.si hariç önemli kısmını sıcak karışım asfalt olarak bitirmiş olacağız. Yine Aksaray ili sınırları içerisinde kalan Şerefli Koçhisar-Aksaray-Adana yolumuzun da nasip olursa tamamını bu yıl içerisinde sıcak karışım asfalt olarak bitirmiş olacağız. Aksaraylı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun diyorum.
Son olarak da az önce bahsettiğim E-90 dediğimiz Şerefli Koçhisar-Aksaray-Adana yolu, Aksaray-Konya yolu, Aksaray-Nevşehir yolu ve Aksaray şehir geçişindeki toplam ihale bedelimiz 400 milyon TL. Yani eski parayla 400 trilyon lira. Sadece Aksaray şehir geçişiyle Aksaray-Nevşehir yolunun 11 km.sinin ihale bedeli de 120 trilyon lira. Bunun fiyat farkı KDV’sini vs. koyduğunuz zaman yaklaşık 150-160 milyon liralık bir proje. Yani Aksaray bu yıl içerisinde harcadığımız para miktarı 200 milyon lirayı bulacak. Toplam yatırım bedeli de 400 milyon liralık bir yatırım yapıyoruz karayolları bölge müdürlüğü olarak.

Belediye Başkanı Nevzat Palta ise açıklamasında Karayolları Bölge Müdürü Yılmaz’a ve ekibine teşekkür ederek şunları söyledi “ Bundan yaklaşık 3-4 yıl önce ihale edilen ciddi anlamda E-90 karayolu üzerindeki uluslararası bir yoldaki çalışmalar zaten devam ediyor. Yaklaşık 300 trilyon civarında eski parayla ciddi bir rakam. Bununla beraberde önce ihalede olmayan ama daha sonra ihaleye konan sayın ulaştırma bakanımızın da 2011 yılında Aksaray’ı ziyaretinde özellikle bizlerinde isteği doğrultusunda verdiği talimatlar doğrultusunda Aksaray’ın şehir içindeki geçişler dediğimiz kısımlar alt geçitler şu an Nevşehir yolunda iki tane alt geçit var. Birisi sosyal güvenlik kurumunun orada bir tanesi de şifahane ile çiftlik mahallesini bağlayan alt geçit. Yine E-90 karayolu üzerinde buğday pazarının yakınlarında olan bir altgeçit var. Garnizon komutanlığının orada döner kavşak var. Terminal kavşağı ağaçlı kavşağı ve bu çerçeve içerisinde 11 km. Nevşehir yolunda 20 km. Konya yolunda olmak üzere diğer kısımlarda Aksaray- Ankara yolu dediğimiz veya Adana yolu üzeri dediğimiz şehir girişinde bu yaklaşık olarak yine müdürümde bahsetti. 120 trilyon ve diğerleri ile beraber 150 trilyonu bulacak. Şu anda sadece karayollarının son 3-4 yıl içerisinde yapmış olduğu rakam 400 trilyon lira Aksaray’a ciddi bir yatırım. Şu anda harcanan da 200 trilyon civarında. Bu son 2 yıl içerisinde de özellikle de teşekkür ediyorum müdürümüze. Daha fazla hızla yapılan yatırım. Bunlarda Aksaray’ımız için önemli diye düşünüyorum. Ben hayırlı uğurlu olsun diyorum. Hakikaten Aksaray’ımızı hem uluslararası anlamdaki bağlantı yollarıyla hem şehir içerisinde ki yollar ve kavşaklarla ve üst geçitlerle daha önce kaza olan yerde zaten o zaman bölge müdürümüzle de konuşmuştuk. Sağ olsun onu da ihaleye çıkarttılar. Şu anda bu yıl içerisinde iki tanesi yapılacak. Bir tanesi o bahsettiğimiz üniversitenin yani terminalin orada ki yerde üst geçit bir de kültür merkezinin orada bir üst geçidimiz inşallah bu sene içerisinde bitecek. Dolayısıyla bunlar Aksaray’ımız için faydalı hizmetler olarak değerlendiriyorum. Ben başta burada bölge müdürümüze ekibine firmaya teşekkür ediyorum. Tabii ki esas teşekkürün büyüğü de sayın ulaştırma bakanımız ve başbakanımıza ben yürekten teşekkür ediyorum.”

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

6 Yorum

  1. Bu tür yol çalışmaları yapılması güzel. Halkına hizmet her zaman önemlidir.

  2. Benim anlamadığım siyasette hizmet deyince neden ilk akla yol geliyor. Daha başka faydalı bir şeyler yapılamaz mı? Senden vergi alıp yol yapıyorlar. Sonra o yoldan geçişi ücretli yapıyorlar. Çok ilginçtir.

  3. Gosterıs amacla yapmıyolarsa guzel tabı

  4. Karayolları ile belediyelerin araları pek iyi olmaz aslında ama şükürler olsun bizim belediyemizle, Karayolları arasında bir problem yok. Umarım daha çok çalışma olur.

  5. Artık yerel seçimler yaklaştığından mıdır nedir bilmiyorum fakat ülkenin büyük bölümünde yol çalışmaları problemsiz devam ediyor.İnş. seçim sonrasıda bu tarz iyi işler yapılmaya devam edilir

  6. yapıp yapıp yıkıyorlar 1 kere yap sağlam yap olmazmı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir