Ana Sayfa Haberler Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Egzersiz Eğitimi

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Egzersiz Eğitimi

Aksaray’da kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personele antrenörlerimiz tarafından Fiziksel Aktivite ve Sağlık İçin Yürüyüş konulu broşürler dağıtılarak bilgilendiriliyor.

​ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzde görevli antrenörlerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personel ile masa başında egzersiz yapıyor.
Bakanlığımız ile Spor Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen “İş Yeri Egzersizleri” projesi kapsamında, Aksaray’da bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında egzersiz eğitimi veriliyor.
İl Müdürlüğümüz bünyesindeki antrenörler, İl Özel İdaresi, Devlet hastanesi ve Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanlarını ziyaret ederek masa başında nasıl egzersiz yapabileceklerini anlatarak onlarla egzersiz yaptı ve tanıtım amaçlı bastırılmış broşürlerden dağıtarak bilgiler verdiler.
Egzersiz öncesi personele yönelik konuşma yapan antrenörlerimiz, öğretmiş oldukları hareketlerin basitçe yapılabileceğini anlattılar.
Özellikle büro çalışanlarında oluşan rahatsızlıkları azaltmak istediklerini anlatan antrenörlerimiz “Amaçlarının masa başında çalışan personelde görülen boyun, bel ve eklem romatizmaları, hatta kireçlenmeye varan sağlık problemlerini biraz daha azaltıp, iş yerindeki veriminizi ve yaşam kalitesini artırmak olduğunu ifade ettiler.
Proje hakkında bir açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Süleyman ARISOY, kentte bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin sağlıklı yaşam sürdürmelerine katkı sunmayı amaçladıklarını dile getirerek,”Bakanlığımız, sağlığa çok önem vermekte. Bu anlamda da yürütülen bu projeyle antrenörlerimiz, ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret etmeye başladı. Antrenörlerimiz, masa başında çalışan personele nasıl egzersiz yapacaklarını uygulamalı olarak anlatıyor” dedi.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

8 Yorum

  1. Her şeyin başı sağlık diyoruz ama sağlıklı hareket yapmaya üşeniyoruz.

  2. Sağlıklı yaşam herşeyden önemlidir tebrikler umarım kalıcı olur.

  3. bu tarz sosyal etkinliklerin yapıldığı haberleri çok güzel.. tebrikler uygulayanlara.

  4. lazımdı böyle bişeyler otur otur nereye kadar 😀

  5. Gerçekten gerekliydi, umarım faydalı olur. Şimdiden hayırlı olsun.

  6. insanlara farklı bir şeyler yaptırdığınızda, kendi monotonluğundan kurtularak işini daha iyi yapmasını sağlarsınız.bence müthiş bir uygulama

  7. İki gün devam eder sonra yine aynı tas yine aynı hamam .Pek geçerli olacağını sanmıyorum

  8. reklam kokan hareketler… eminim şu an durmuştur bile bu çalışmalar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir