Ana Sayfa Tanıtım Kaliteli Bir Uyku İçin Dikkatli Seçim

Kaliteli Bir Uyku İçin Dikkatli Seçim

bazaUyku, insan hayatı için fazlasıyla önemlidir. Günlük işlerde fiziksel dayanıklılık ve fiziksel diren sağlamak için yeterli uyku deposuna sahip olmak gerekir. Fiziksel direnç için gerekli saat aralığında uyumayan kişinin vücut direnci çabucak düşer, dışardan gelecek virüslere karşı daha savunmasız olur. Gerekli uyku saat aralığı çocuklar için 9-12 saat arası değişirken yetişkinler için bu saat aralığı 6-9 saat arasındadır. Bu yüzden yeterli sürede uyku insan yaşamı için inanılma derecede önemlidir.

Uykunun süresinin yeterli olması, uyku ile iintili sağlığın sağlanması için yeterli değildir. Uyku süresi kadar uyku kalitesi de önemlidir. Uyurken ne kadar deliksiz uyuduğunuz, vücudunuzun şekline ne kadar uygun uzandığınız, vücut yorgunluğunuzu ne kadar attığınız gibi detaylar uyku kalitenizi doğrudan etkiler. Bu detayların yanında yattığınız yatak ve baza da uyku kaliteniz açısından çok önemlidir.
Vücut tipinize uygun olmayan ve bel, sırt, omuz ve eklem ağrılarına neden olacak ve huzursuz bir uyku uyumanıza neden olacak yataklar tercih edilmemelidir. Bunun yanında baza da yataklara uygunşekilde seçilmelidir. Alanınıza göre, tek kişi olsanız bile, çift kişilik yatakarı tercih edebilirsiniz. Böylece uyurken daha çok alanınız olacak ve vücudunuzu rahat ettirecek her tür pozisyonda uyuyabilirsiniz.
Baza yatak seçimi yaparken kullanılan materyaller de dikkate değer noktalardandır. Bazanın üretiminde kullanılan ahşap, demir ve benzeri materyaller ağırlığa dayanıklılıkları ve üzerinde taşıyacakları yataklarla uyumları açısından önemlidir. İnegöl mobilya fabrikalarında bunun üzerine çalışmalar yapılmakta ve en uygun baza materyalleri araştırılmaktadır. Bulunan materyaller ve ulaşılan sonuçlar ingöl mobilya mağazaları ve diğer mobilya mağazalarında görülebilir.

Ortopedik yataklar, son yıllardan iyiden iyiye popülerleşip yaygınlaşan bir yatak çeşidi haline geldi. Vücutla tam uyum sağlayan bu yatak çeşidi, sırt ve eklem ağrılarına neden olan rahatsızlıkları göstermiyor. Böylece rahat bir uyku uyuyan kişi, gündelik yaşamına zinde ve formda devam ediyor.

Uyku hayat için, yatak da uyku için çok önemlidir. Siz siz olun, yatak seçimi yaparken çok ama çok dikkatli olun.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

bir yorum

  1. Valla o kadar önemli ki hem zaman hem de yatağın kalitesi. İnsanın sinir sistemini bile düzeltiyo..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir