Ana Sayfa Eğitim İzgören Anlattı: Sizin Dükkân Torunlara Kalır Mı?

İzgören Anlattı: Sizin Dükkân Torunlara Kalır Mı?

Ahmet Serif Izgorenİletişim Uzmanı Ahmet Şerif İzgören, Aksaray Girişimci İş adamları Derneği (AGİAD), Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Aksaray Ticaret Borsası (ATB) işbirliğinde düzenlenen Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Eğitim Programı kapsamında Aksaray’a geldi. Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Konferans Salonu’nda “Sizin Dükkan Torunlara Kalır mı?” isimli bir sunum yapan İzgören, Türkiye’den ve dünyadan örnekler verdi.

Geleceğin Biraz da Kendi Elimizde Olduğunu Bilmeliyiz

Konferansın hemen başında ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, etkinliğin gerçekleştirilmesine destek sağlayan ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, ATB Başkan Yardımcısı Naci Duman ve AGİAD Başkanı Reha Güven’e plaketlerini takdim etti. Aksaray Üniversitesinde girişimcilik dersinin zorunlu olduğunu ve her öğrencinin bu dersi aldığını belirten Rektör Acar insanların, toplumların, ülkelerin, üniversitelerin hatta bütün kuruluşların ve firmaların, kendi geleceklerini biraz da kendi elleriyle hazırladıklarını ifade etti. ASÜ Rektörü, yaptığı kısa konuşmasında şunları söyledi: “Akademisyenler, siyasetçiler, bürokratlar ve iş adamları olarak ülkemizin, memleketimizin, üniversitelerimizin ve firmalarımızın geleceğinin biraz da kendi ellerimizde olduğunu bilerek hareket edersek, onları torunlarımıza da devredecek şekilde uzun vadeli yatırımları bugün yapar, tedbirleri alırsak ve kurumsallaşabilirsek, daha güzel bir ülkeyi gelecek kuşaklara bırakabiliriz.” Rektör Acar’ın ardından ATSO Başkanı Ahmet Koçaş da kısa bir konuşma yaptı ve oda olarak yaptıkları çalışmalardan bahsetti.

Şerif İzgören Kurum Kültürünün Önemine Vurgu Yaptı

Daha sonra sunumuna başlayan İletişim Uzmanı Ahmet Şerif İzgören katılımcılara, aile şirketlerinde kurumsallaşmanın sağlanması için gerekli olan kavramları anlatarak, kurum kültürünün öneminin altını çizdi. İzgören gelecek planlaması, etkili iletişim ve bilgiye yatırım yapmanın başarılı bir iş hayatının mutlak unsurları olduğunu vurguladı, Türkiye’den ve dünyadan örnekler verdi.

Konferansı AGİAD mensupları, iş adamları, bazı Daire Müdürleri, akademisyenler ve öğrenciler takip etti.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

4 Yorum

  1. Oldukça iyi bir girişim olmuş bence

  2. Yabancı ülkelerde aile şirket kurumsallaşması çok fazla.Maalesef bizim ülkemizde yeni yeni Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Aksaray Ticaret Borsası gibi kurumlar tarafından konferanslar veriliyor.Anlamadığım tek nokta öğrenciler bu konferansa niye katılmış 🙂 ?

  3. izgören hoca, hitabeti ve iletişim becerileri mükemmel bir insan. onu dinlemek çok zevkli.

  4. kendisini istanbul/beylikdüzünde bir kere dinleme fırsatım olmuştu. kendisini bu tür yerlerde daha çok görmeyi isteriz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir