Ana Sayfa Haberler İlköğretim Haftası Kutlamaları

İlköğretim Haftası Kutlamaları

Aksaray’da, 2013-2014 eğitim öğretim döneminde 85 bin öğrenci ve 4 bin 300 eğitim çalışanıyla yeni ders yılı başladı.

Merkez Emlak Kredi İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törende saygı duruşu ve İstiklal marşı okundu. Gerçekleştirilen programa Aksaray Vali Vekili Kubilay Ant, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Altınsoy, Milli Eğitim Müdürü Lütfiye Deneri, Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Süleyman Arısoy, daire müdürleri ve öğrenciler katıldı. Öğrencilerin halk oyunları gösterisi ile başlayan programda öğrenciler protokol üyelerine çiçek takdim etti.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Lütfiye Deneri, küçücük yüreklerinde büyük umutlarla yolları şekillendirilecek bir nesilin daha eğitim ve öğretim yılına başladığını belirterek, “Eğitim ve öğretim yılına başlarken, öğrencilerimizin heyecanını velililerimizin telaşını onların mimarı öğretmenlerimizin onur ve gururunu paylaşıyoruz. Yeni eğitim ve öğretim yılımızın ülkemize, milletimize, eğitim çalışanlarına, öğrenci ve velilerimize hayırlı ve Uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Aksaray Vali Vekili Kubilay Ant ise 2013-2014 eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulunarak, öğrencilerin eğitim öğretim yılında daha çok ilgi ve alakaya ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Programın sonunda, İl Müdürlüğümüz tarafından Aksaray’da bulunan okullara kırtasiye yardımında bulunuldu.

İl Müdürümüz Süleyman Arısoy, Aksaray’da bulunan okullara yaptıkları kırtasiye yardımıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere biraz olsun destek sağladıklarını dile getirerek, 2013-2014 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

5 Yorum

  1. hep bir yapmacık poz vermeseler de olmuyor..

  2. Tüm kardeşlerimizin hepsi güzel inşAllah hepsinin gönlüne göre verir rabbim

  3. Güzel kutlamalar olmuştur umarım

  4. Azimlendirme açısından güzel bir etkinlik olmuş.

  5. ben böyle gereksiz kutlamaların artık yapılmaması gerektiğini düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir