Ana Sayfa Köyler Hayırserver Servet Polat Dikmen Köyüne camii yaptıracak

Hayırserver Servet Polat Dikmen Köyüne camii yaptıracak

dikmen koyu servet polat camii  (1)HAYIRSEVERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ DİKMEN KÖYÜ YENİ YERLEŞİM ALANINA 190 KİŞİLİK CAMİ HAYIRSEVER HACI SERVET POLAT TARAFINDAN YAPTIRILACAK

AKSARAY VALİSİ SELAMİ ALTINOK: ‘Aksaraylı Hayırseverler, okul, sağlık ocağı, cami yaptırmak için yarışıyor, bundan büyük mutluluk duyuyoruz’

Merkeze bağlı Dikmen Köyü yeni yerleşim alanına yapılacak 190 kişilik cami temeli düzenlenen törenle atıldı. Aksaray Valisi Selami Altınok yaptığı konuşmasında ‘Aksaraylı Hayırseverler, okul, sağlık ocağı, cami yaptırmak için yarışıyor, bundan büyük mutluluk duyuyoruz’ dedi.

Dikmen Köyü’nde Ağzıkarahan köyünden olan hayırsever Hacı Servet Polat tarafından yaptırılacak caminin temel atma törenine Aksaray Valisi Selami Altınok, Jandarma Komutanı Albay Mehmet Aytekin, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Altınsoy, İl Müftüsü Bekir Gülce, Dikmen Köyü Muhtarı Halil Özmen, çevre kasaba belediye başkanları ve köy muhtarları ile çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.

Cami yaptıracak hayırsever Hacı Servet Polat yaptığı konuşmasında inşaatı kısa sürede tamamlayarak caminin ibadete açılmasını arzu ettiğini cami ismi ile ilgili kararı müftülüğe bıraktığını söyledi.

Vali Selami Altınok Ağzıkarahan köyünden olan ancak ihtiyaç olduğu için Dikmen Köyü’ne bir cami yaptırma kararı hayırseveri örnek davranışı nedeniyle tebrik ederek önemli olanın nerede bir ihtiyaç varsa bunun giderilmesi için hayır ve hasenatta bulunmak olduğunu söyledi.

Vali Selami Altınok konuşmasında, ‘Güzel bir hayır hizmetinin başlangıcını hep beraber yapıyoruz. Bizim milletimizin en büyük özelliklerinden biridir. Kazandığını kendi yanında bir tarafa götürmek istemez. Kazandığından milletinde toplumunda ihtiyaç duyacağı imkânlardan faydalanması için özel bir gayreti vardır. Bu bizim Müslüman Türk milletinin en büyük özelliklerinden bir tanesidir. Hamiyetperver yapısıdır. Bu günde onun güzel örneklerinden bir tanesini görüyoruz’ dedi.

Camilerin yapımına vatandaşların büyük katkıları olduğunu her zaman gördüklerin belirten Vali Altınok konuşmasında ‘İmkânı olan vatandaşlarımız bu çalışmalara destek veriyor. Hiçbir yerde yarım kalmış bir cami inşaatı yoktur. Mutlaka vatandaş desteği ile bu inşaatlar bitiyor. Ağzıkarahan köyünden bir hemşerimiz geliyor Dikmen köyü afet evleri dediğimiz yeni yerleşim bölgemize ihtiyaç olan bu camimizi yaptırıyor. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Hayır, işinin ihtiyaç olan yerde yapılması çok önemlidir. Bu hayırseverimizde bu ihtiyaç karşısında burayı seçmiştir. Hayır, hasenat sahibi bütün insanlarımızın böyle okul, sağlık ocağı, camii kuran kursu yapıyorlar. Aksaraylı hayırseverlerimiz böyle güzel hayır işlerinde yarışıyorlar. Bunlar bizi çok memnun ediyor. Bu manada değerli hayırseverimizin köy muhtarımızı vatandaşlarımız ve böyle hayırlı bir işte buraya gelen bütün davetlileri tebrik ediyorum.’ dedi.

Konuşmaların ardından kurban kesimi, il müftüsü Bekir Gülce tarafından yapılan duanın ardından Vali Selami Altınok, hayırsever Hacı Servet Polat tarafından ilk harç dökülerek caminin temeli atıldı.

Tamamı hayırsever Hacı Servet Polat tarafından yaptırılacak caminin 190 kişilik olacağı caminin yaklaşık 400 bin liraya mal olacağı bildirildi.

Vali Selami Altınok temel atma törenin ardından vatandaşlar, çevre belediye başkanları ve köy muhtarları ile bir süre sohbet etti.

Sorunları dinleyen Vali Selami Altınok, devletin imkânlarının milletin hizmetine sunulduğunu bu anlayış içinde eksikliklerin giderilmesi için hep beraber çalıştıklarını söyledi.

Vali Altınok Dikmen Köyü ve çevre köylerin başta su sorunu olmak bölgelerimdeki ihtiyaçların karşılanması için ilgililere talimat verdi.

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir