Ana Sayfa Haberler Harita Mühendisliği Öğrencileri Yeni Hocalarıyla Tanıştı

Harita Mühendisliği Öğrencileri Yeni Hocalarıyla Tanıştı

mühendis (8)Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Bölüm Başkanlığı, Harita Mühendisliği Bölümü’ne bu yıl katılan öğrenciler için ‘hoş geldiniz’ toplantısı düzenledi. Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda şehir, ASÜ ve bölüm hakkında bilgiler verildi.

 

– Harita Mühendisliği Altın Gibidir, Değer Kaybetmez –

 

Öğrencilerin hocalarıyla ve birbirleriyle tanışması ve kaynaşması için düzenlenen toplantıda bölümü tanıtan bir film izlendi. ASÜ Harita Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Selçuk Reis, Harita Mühendisliğinin altın bir bilezik gibi olduğunu ve değerini hiçbir zaman kaybetmediğini söyledi. Hem Aksaray Üniversitesi’ne, hem de Harita Mühendisliği Bölümü’ne yeni katılan öğrencilerin çok şanslı olduğundan söz eden Selçuk Reis, kısaca şehri anlattı ve öğrencilerin Aksaray’da ulaşım, barınma ve sosyal yaşam gibi konularda ciddi bir sıkıntı yaşamayacağı kanaatinde olduğunu belirtti.

 

– Derslere Devam Etmeyen Öğrenci Başarılı Olamaz –

 

Harita Mühendisliği Bölümü’nde derslerin büyük kısmının uygulamalı olduğunu ifade eden ve öğrencilere, derslere devam hususunda bazı tavsiyelerde de bulunan Doç. Dr. Selçuk Reis, şöyle konuştu: “Başarılı olmak istiyorsanız derslere mutlaka devam edin. Derslere devam etmeyen öğrencilerin Harita Mühendisliği Bölümü’nde başarılı olma şansı yok. Öğrenim süreniz içerisinde bilgiye ulaşmaya çalışın ve kendinizi geliştirin. Yabancı dil ve bilgisayar konusunda kendinizi geliştirirseniz diğer meslektaşlarınızdan bir adım önde olursunuz” dedi. Toplantının ilerleyen kısımlarında bölüm programları ve laboratuar imkânları anlatıldı, öğrencilerin staj, sınav ve benzeri konulardaki soruları cevaplandırıldı.

 

Toplantının ardından bölümün yeni öğrencileri ‘hoş geldiniz’ pastasını kesti. Hocalarıyla tanışan öğrenciler, toplantının kendileri için moral olduğunu dile getirdiler.
 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

5 Yorum

  1. öğrenciler ve aksaray üniversitesi için hayırlı olsun

  2. Aksaray Üniversitesi devamlı kendini yenileyen bir üniversitedir.

  3. üniversite ve öğrenciler adına sevindim.

  4. hocaların öğrencilerle bir araya gelmesi, onlara yardımcı olmaları çok sevindirici.

  5. yeni mesleklerle işsizlik oranının düşmesi gayet güzel bir şey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir