Ana Sayfa Haberler HANIMLAR GÜZEL YEMEK YAPMAYI ÖĞRENİYOR

HANIMLAR GÜZEL YEMEK YAPMAYI ÖĞRENİYOR

kurs1[1]

Aksaray Valiliği, Aksaray Belediyesi ve Kalkınma Bakanlığı işbirliği ile istihdamı artırmak için hanımlara yönelik mesleki eğitim veriliyor

 

Aksaray Valiliği, Aksaray Belediyesi ve Kalkınma Bakanlığı işbirliği ile Aşçı yardımcılığı projesi kapsamında hanımlara yönelik mesleki eğitim kursu düzenleniyor.

Proje Yürütücülüğünü  Hüseyin Altınsoy’un , Proje Koordinatörlüğünü ise Nejdet Aktaş’ın yaptığı Aşçı Yardımcılığı kursu çok büyük ilgi görüyor.

Aksaray Belediyesi Zinciriye Medresesinde düzenlenen kurslarda Aşçı Yardımcısı olmak isteyen 30 hanıma sıcak ve soğuk yemek çeşitlerinin yapımı öğretiliyor. Turizm Otelcilik Okulundan Olcay Demirkıran kursiyer hanımlara birbirinden güzel yemek çeşitlerini yapmayı öğretiyor.

Yetkililer, 11 Kasım’da başlayan ve 30 kursiyerle devam eden Aşçı Yardımcılığı kursunun 10 Ağustos’ta sona ereceğini ifade ederek, kursu başarıyla tamamlayan hanımlara Aşçı Yardımcılığı sertifikası verileceğini ve bu hanımların isterlerse lüks otellerde aşçı yardımcısı olarak görev yapabileceklerini kaydettiler.

 

kurs5[1] kurs4[1] kurs2[1] kurs1[1]

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

2 Yorum

  1. Böyle bir çalışma başlatılması gerekliydi zaten

  2. valiliğin bu çalışması taktire şayan olmuş. bu tür faaliyetler ile sosyal devlet anlayışına daha da yaklaşıyoruz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir