Ana Sayfa Haberler Halk Otobüsleri Denetleniyor

Halk Otobüsleri Denetleniyor

Aksaray Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, Belediye Başkanı Nevzat Palta’nın talimatıyla toplu taşıma hizmeti veren bütün halk otobüslerini ve güzergâhları denetlemeye devam ediyorlar.
Aksaray’ın yeni ulaşım sistemine geçmesi ile vatandaşlara daha rahat ve konforlu ulaşım hizmeti verilmesi için yoğun çaba sarf eden Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Trafik Zabıta ekipleri, yeni eğitim ve öğretim yılının açılmasından dolayı oluşabilecek aksaklıklar ve sorunları önlemek için şehrin her bölgesinde yer alan bütün durakları denetimden geçiriyor.

HALK OTOBÜSLERİ DENETİMLERİ OLUMLU SONUÇ VERDİ

Belediye Başkan yardımcısı Hüseyin Altınsoy, halk otobüslerine yönelik devam eden denetimlere katıldı. Denetimler ile ilgili bilgi alan Altınsoy, denetimlerin olumlu geçtiğini belirterek “Sıkı denetimler içerisinde hareket eden arkadaşlarımız ilk zamanlar sürekli olarak hata yapan araçlara cezai işlem uyguluyorlardı. Bugün itibari geldiğimiz durum ortada denetimlere yakalanan otobüs yok, hata yapmıyorlar mı mutlaka yapıyorlar ama en azından bunu azami şekilde düşürdüler. Buda hem vatandaşı hem de bizleri memnun ediyor” dedi.

Yapılan denetimlerde Halk otobüslerinin yolcuları duraklardan zamanında alıp almadığı tespit edilirken, aynı zamanda vatandaşlara halk otobüsleri ve ulaşımla ilgili şikâyetleri olup olmadığı soruldu. Vatandaşlar yeni ulaşım sisteminden çok memnun olduklarını belirterek Aksaray Belediyesine ve Başkan Nevzat Palta’ya teşekkür ettiler.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

8 Yorum

  1. Valla bu tip denetlemeler biraz daha rahatlatıyor bizleri.

  2. çok yerinde bir uygulama olduğunu düşünüyorum

  3. denetlemeler yerinde olmus aksaraya geldigimdede otobuslerin calisma saatleri hakkinda guzel seyler yazmak istiyorum.

  4. halk otobüsleri gibi sehirler arasi otobüslerinde denetlenmesi gerekir

  5. Haklısın Ümit. Bencede en önemlisi şehirlerarası.

  6. Denetleme adaletli ve doğru olursa süper olur.

  7. Denetleme çok iyi olmuş otobuslerde kapkaççılık çok

  8. denetimlerin sıklaşması gerektiğini düşünüyorum. ama Allah var otobüslerimiz çok temiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir