Ana Sayfa Etkinlikler Fatih Mahallesi Çocuk Şenlikleri

Fatih Mahallesi Çocuk Şenlikleri

Aksaray Belediyesinin çocuklara yönelik düzenlediği Mahalle Şenlikleri her gün aralıksız bir mahallede devam ediyor.
Şenliklerin bu sefer ki adresi Fatih Mahallesi oldu.
Ticaret Meslek Lisesi bahçesinde düzenlenen Şenliklere Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Mahalle Muhtarı ile çok sayıda çocuk ve aileleri katıldı.

Başkan Nevzat Palta burada yaptığı konuşmada şunları söyledi “ Aksaray belediyesi olarak geçene yıllarda olduğu gibi bu yılda bütün mahallelerimizde Mahallede şenlik var programını gerçekleştiriyoruz. İnşallah okullar açılıncaya kadar bütün mahalleleri bitirmiş olacağız.

Her mahallede yüzlerce binlerce kardeşimizi ağırlıklı olarak çocuklarımızı bu şenlikte görüyoruz. Bugünde olduğu gibi yüzlerce binlerce çocuklarımız ve kardeşlerimizden Çok güzel olumlu tepkiler alıyoruz inşallah Allah nasip ederse bunları önümüzdeki yıllarda da devam ettireceğiz. Fatih mahallesine bu ikinci programımız birde Ramazan ayında gelmiştik. O nedenle Fatih Mahallesi biraz torpilli oldu.

Fatih mahallemize bu sene ciddi çalışmalar yaptık 2004’lü 2005’li yılları bir hatırlayın İlk doğalgazı Fatih mahallemize getirdik. Bu sene de altyapı büyük oranda bittiği için Fatih mahallemizin büyük bir kısmını şu anda asfaltladık İnşallah Fatih mahallemizde vatandaşlarımızı ayağı çamura değmeyecek. Fatih mahallesi Aksaray’ın en büyük mahallelerinden bir tanesi Nüfusu 15 bin Buraya hakikaten ciddi yatırımlar yaptık. Helali hoş olsun. Kapalı Pazar yerimizi de faaliyete geçirdik Diğer eksikliklerimizi de inşallah tamamlamış olacağız Buradaki kardeşlerimiz daha iyi şartlarda yaşamış olacaklar.”Dedi.
Başkan Nevzat Palta’nın konuşmasının ardından Çocuklar için kukla gösterileri yapıldı. Çeşitli yarışmalar ve animasyonların yer aldığı şenlikte çocuklar doyasıya eğlendiler.

Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği programda Belediye Başkanı Nevzat Palta şenliklere katılan tüm çocuklara top dağıttı.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

bir yorum

  1. Çocuklar gene bayram etmişler artık büyüklerede birşeyler yapılsın:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir