Ana Sayfa Haberler Emniyet Müdürü Aslan Nevzat Palta’yı ziyaret etti

Emniyet Müdürü Aslan Nevzat Palta’yı ziyaret etti

yeni emniyet muduru

Aksaray’ın yeni Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, ilk ziyaretini Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’ya yaptı.
Başkan Nevzat Palta tarafından makamında kabul edilen yeni Emniyet Müdürü Mehmet Aslan ziyaret sırasında yaptığı kısa açıklamada şunları söyledi “Ziyaretimiz kıymetli belediye reisimize bir nezaket ziyareti. Görevime Cuma günü başladım. Bugünde şehrimizin ileri gelenlerine nezaket ziyareti yapıyorum. Zaten başkanımızın başarılı çalışmaları kulağımıza geldi. Görevinde başarılar diliyorum.”
Belediye Başkanı Nevzat Palta ise yeni Emniyet Müdürü Aslan’a görevinde başarılar dileyerek şunları söyledi “ Ben öncelikle sevgili müdürümüze Aksaray’ımıza hoş geldiniz diyorum. Hem de belediyemize hoş geldiniz diyorum. Tabi bu görevler sonuçta verildiği zaman bu Türk bayrağının dalgalandığı her yer bizim için vatandır o duygu içerisinde hizmetimizi yaparız. Sevgili müdürümüz de Cuma günü gelmişler. Ben o gün Ankara’ya gitmiştim. Göreve başladılar. Ben öncelikle başta şahsına inşallah hayırlı olur diyorum.
Tabii ki Aksaray içinde hayırlı olur diyorum. Aksaray’ın daha 10 yıldır ben belediye başkanıyız. 4-5 kadar emniyet müdürümüzle çalıştık. Ben öncelikle daha önce görev yapan Halis müdürümüze ve ondan önce görev yapan bütün arkadaşlara emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bir hizmet yarışıydı hepsi güzel hizmetler yaptılar. Allah razı olsun kendilerinden. İnşallah müdürümüze de bundan sonra ki görevlerinde başarılar diliyorum. Benim bulunduğum süre içerisinde zaten biz emniyetle olsun diğer kamu kurumlarıyla olsun çok seviyeli düzeyli bir ilişkimiz oldu. Benimde kamudan gelmem devlet terbiyesi almamız bu ilişkilerin biraz daha olgun ve düzgün olmasına katkısı olduğu kanaatindeyim. Bu çerçevede biz hepsiyle bütün müdürlerimizle diğer birim amirlerimizle valilerimizle hepsiyle hakikaten seviyeli güzel bir ilişkimiz oldu. Bunun sonucunda da kazanan Aksaray’ımız olmuştur.
Şimdi Aksaray’ın gelişmesiyle asayişinin emniyetinin düzgün olması şehirdeki dinamiklerin hep beraber uyumlu bir şekilde çalışması o şehre başarıyı getirir. O açıdan ben inşallah bundan sonra da dediğim gibi sevgili müdürüme de başarılar diliyorum. Allah utandırmasın diyorum. Aksaray hem yaşanacak bir yer hem de görev yapılacak bir yer bunu özellikle söyleyeyim. Yani sonuçta orta halli bir il. 200 bin merkez nüfusu olan il nüfusu 400 bin civarında. Coğrafi yapısı itibari ile yakın olması işte Ankara’dır Kayseri’dir Konya’dır Adana’dır ulaşım güzergâhında olması bir avantaj. Huzurlu bir şehir. Gördüğüm kadarıyla yani bu 10 yıllık tecrübemi söylüyorum. Çok ciddi anlamda asayiş problemi de olmaz. Hiç olmaz anlamında değil ama öyle büyük problemler olmaz. Güzel bir Anadolu şehri. İnşallah memnun kalacağı kanaatindeyim ve hayırlı olsun diyorum”.

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir