Ana Sayfa Haberler ekşi sözlük “eksisozluk.com” hacklendi 28.07.2013

ekşi sözlük “eksisozluk.com” hacklendi 28.07.2013

Ekşi Sözlük üzerinden Peygamber Efendimiz HZ. MUHAMMED (S.A.V) için yapılan hakaret mesajlarına karşı bir grup hacker tarafından saldırı düzenlendi. www.eksisozluk.com adresine girince resimdeki gibi bir görüntü ve aşağıdaki metin yer aldı.  Ekşi sözlük yanında inci sözlük ( inci.sozluk.com) adresi de ayni zamanda saldırıya uğradı ve ayni grup tarafindan hacklendi.

hacked by
FreWaL & Dr.Ly0n

” Hoşgörü : Başkalarını eylem ve yargılarında serbest bırakma, kendi görüşümüze ve çoğunluğun görüş biçimine aykırı düşen görüşlere sabırla, hem de yan tutmadan katlanma demektir. İzin verme, aldırmama, iyi karşılama anlamlarına da gelir.”

Peygamber Efendimiz HZ. MUHAMMED (S.A.V) adına açılan ve hakaret içeren mesajlarınızı unutmadık . Utanmazmısınızki bizim adını bile ağzımıza alırken haya ettiğimiz o peygambere hakaret etmeye . İçinizde Küfrü fazlası ile hak etmiş olanlar olmasına rağmen küfür etmeyeceğim çünkü ben sizin o Hakaret ettiğiniz Peygamberin bize bildirdiği ALLAH dan korkarım . Site sahibi arkadasa dostça bir tavsiye ;

Ne olursan ol Bu yazıların önüne gecmek elinde iken sessiz kalma..

ölmedik sadece uzaktayız

2005 ~ 2013

eksisozluk hacklendi

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

33 Yorum

 1. evet gerçekten ekşisözlük hacklenmiş. http://www.eksisozluk.com adresine girince bu yazı çıkıyor. Bir tanede ilahi var.

 2. Allah hackleyenden razı olsun insanda biraz utanma olur kimse dine saldırıpta burdan kendine bir çıkar sağlamaya çalışmasın

 3. Siteyi komple kapatmislar!

 4. Haketmşler. Gerçi cokta lazım olmayan bir site idi

 5. Yapanın ellerine saglık allah razı olsun.. Peygamberimize hakaret içeren site layını bulmuş.. Dilerim ders olur..

 6. Keske hic acilmasa o site daha güzel olur.

 7. Yapanların Ellerine sağlık şu sözlük belasından kısa bir süre de olsa kurtulduk.milletin egosunu tatmin etmek için küfür ve benzeri yollara başvuranlar,dine kitaba saygısızlık yapanlar cezasız kalmamalı.

 8. Kim hacklemiş öyle vay be şaşırtıcı. Ama her sitenin başına gelebiliyor böyle şeyler…

 9. Yerine göre bilgi kaynağı olmasına rağmen, çoğunlukta aşağılayıcı tavırlar içeren bilgilerin yer aldığı bir sözlükten bahsediyoruz. İyi mi yapılmış kötü mü bilemiyorum fakat birilerine gönderilmek istenilen mesaj gönderilmişe benziyor.

 10. Saygısızlığın hiçbir şekli hoşgörülemez. Görüşün, fikrin, inancın ne olursa olsun bir başkasınınkine saldırman, aşağılaman, küçümsemen gözardı edilemez. Siteyi hackleyen arkadaşlar da tam da bunu anlatmaya çalışmışlar.

 11. Anasayfalarının hacklendiğini düşünmüyorum çünkü hiç görmedim.Pek inandırıcı gelmedi.

 12. Insanlarin degelerine saygi duymayi bilmeyen bir kac kisinin yaptigi seyler bütün siteye mal edilemez fakat bu yazilara izin veren sayfa sahipleride bu suca ortaktirlar!

 13. Peygamberimize hakaret içeren site oldugundan habersızdım ıyı olmus

 14. Ekşisözlük bu kezde Ezan’a hakaret ediyor.

 15. Dini veya ideolojik görüşün ne olursa olsun,karşı tarafa saygı duymak lazım.Ben şahsen beklemezdim ayıp etmişsin Kemal kardeş.

 16. Suçlu olan ekşisözlük yönetimi değil yazarıdır. Ülkemizin hack takımları genelde nerede bir dinimize aykırı olay var hackleyelim modundalar ama zaten ekşisözlük kendi müdahalesini yapacaktır.

 17. Ekşi sözlüğün bir suçu yok, suç o konuşmayı başlatanlarda.

 18. Başarılı bir iş çıkarmış arkadaş ama gerekli miydi tartışılır.

 19. yapandan rabbim razı olsun Liseli ergenler

 20. Ekşi sözlükde önceden en alt da bir yazı vardı. bu sitede yazanların hiç biri doğru değildir yazardı. şimdi ise o yazıyı kaldırmışlar. acaba neden … bu şekilde bir hack olayı umarım onlara mesaj babında işe yarar

 21. gerçekten sevindirici bir haber.bunlar son zamanlarda hadlerini fazlasıyla aşmışlardı.
  bundan sonra ayaklarını denk alırlar diye umuyorum

 22. Yiğit Ali Demir

  etme bulma dünyası diye buna deniyor sanırım

 23. Hak her zaman yerini bulur.Bazen gerçekten de bir şeylerin dozunu kaçırıyor bu tür topluluklar.Her ne kadar hacke karşı olsam da,bu habere sevindim.

 24. Boş işler bunlar yahu, millet uzaya gidip tatil yapıyor biz “oley ekşisözlük heklenmiş”..

 25. Site içindeki yorumlar site sahibini bağlamaz yorum sahibini bağlar bu denli alakasız bir zihniyetle mücadele ediyorlar,hayırlısı bakalım.

 26. Yapanın ellerine saglık böyle birşey yapılması insanlığın maneviyatının bitmediğini gösteriyor herkim yaptıysa Allah razı olsun

 27. milyonluk sitelerde hackleniyor demekki

 28. haketmişlerdir aldılar ağızlarının payını

 29. sözlüğün bu kadar eleştirilmesine anlam veremiyorum. sonuçta tek bir kişiden oluşmuyor. bir sürü görüşten insanı barındırıyor. hacklenmesine de sevindiğimi söyleyemem.

 30. Zaten gereksiz boş bir site. İyi olmuş

 31. Gün Olur Kervan Döner hesabı ellerine sağlık

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir