Ana Sayfa Tanıtım E Devlet Şifremi Unuttum

E Devlet Şifremi Unuttum

sgk logoSon bir kaç yıldır hayatımızda olan e devlet şifresini aslında almak çok kolay. 

Herkes kimliği ile birlikte PTT şubelerine gidiyor ve adına kayıtlı bir adet şifre alıyor. Bu şifre ile SGK kurumlarına ait tüm bilgileri öğrenebilir ve sorgulama yapabilirsiniz. Üstelik sadece bununla da sınırlı değil. Birçok alanda ki bilgilerinizi öğrenebilir ve bilgi alabilirsiniz.

İnternet üzerinde sgk konularında bilgi vermeyi amaçlayan ve tüm sgk sorgulama işlemlerinin kısayollarını tek çatı altında toplayan güncel siteleri takip ederik sürekli bilgiler alabilirsiniz. Peki, SGK kurumları ya da farklı bilgilerinize girmek isterken şifrenizi unutursanız ne olacak. İşte bu durum sizi biraz zor sokabilir çünkü site üzerinden sorgulama olmuyor. Yeni bir şifre almak için tekrar PTT şubelerine gitmeniz gerekiyor.

Üstelik işin kötü tarafı ilk 1 lira vererek aldığınız şifreniz için artık 10 lira ödemek zorunda kalıyorsunuz. Bu da birçok kişiyi isyan ettiren bir durum oluyor. Bir şifre için 10 lira istenmesi bazen çok zor durumlara sokabiliyor.

Birçok kişi bu sebeple SGK kurumlarına şikâyetlerini bildiriyor ve kaldırılmasını talep ediyorlar. Gelecekte ne olur bilmiyoruz ama şifreyi unuttunuz mu, bir 10 lirayı hazırlayın deriz.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir