Ana Sayfa Haberler Cumhuriyet Mahallesine büyük proje

Cumhuriyet Mahallesine büyük proje

Aksaray Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesine yapılacak olan Cumhuriyet Mahallesi Spor Kompleksi Rekreasyon Alanları Projesi ihale edildi Bu dev projeye kısa sürede başlanması hedefleniyor.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta en önemli projelerinden biri olan Spor Kompleksi ve Rekreasyon Alanı Projesi ile ilgili açıklamasında şu görüşlere yer verdi.

“Kentimizin belirli bir yoğunluktaki nüfusunu barındıran Cumhuriyet mahallesinde spor kompleksi ve rekreasyon alanı gibi dev bir projemiz var. Bu dev projemizde amacımız o bölgede bulunan vatandaşlarımızın bedensel ve ruhsal bütün rekreaktif ihtiyaçlarına cevap vermektir.

cumhuriyet mah dev proje aksaray (5)

Bu amaçla hazırlanan 150 000 m² alana sahip olan projemizden kısaca bahsedecek olursak; spor ve rekreasyon amaçlı düzenlenen projemizde 1 adet kapalı spor kompleksi yer alacaktır. Bu kapalı spor kompleksinde 750 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu, gençlik merkezi ve sporcular için konaklama ünitesi bulunmaktadır. Proje alanımızda 1 adet futbol sahası(60x90m ölçüsünde) , 2 adet tenis kortu(20x35m ölçüsünde) ,2 adet basketbol/voleybol sahası(18x30m ölçüsünde),1 adet üstü yarı örtülü halı saha(40x60m ölçüsünde),Koşu ve yürüme yolları, dış mekân spor alanları bulunacaktır.

Projemizin rekreasyon amaçlı düzenlenen kısmında ise; piknik alanları, dinlenme ve seyir amaçlı mekanlar, çocuk oyun alanları, amfi tiyatro ve 2 adet büfe yer alacaktır.

Bütün planlama kriterlerinin en ince şekilde planlanması sonucu ortaya çıkan projemizin şimdiden bütün halkımıza ve Cumhuriyet Mahallesi sakinlerine hayırlı ve uğurlu olması dilerim.”

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

5 Yorum

  1. inş. bu proje tamamlanırda, herkes için hayırlı olmuş olur

  2. Tamamlanırken bir aksilik cikmaz umarim. Hepimiz icin hayirli olsun.

  3. Bu projeyi daha önceden duymuştum ama ayrıntıları daha yeni siteniz ile birlikte inceleme fırsatı buldum

  4. güzel bir proje inşallah hayata geçer…

  5. işe yarar ve güzel bir projeye benziyor gerçekten.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir