Ana Sayfa Etkinlikler Cumhuriye ve Laleli mahallesi çocukları eğlendi

Cumhuriye ve Laleli mahallesi çocukları eğlendi

Aksaray Belediyesinin çocuklara yönelik düzenlediği Mahalle Şenlikleri her gün aralıksız bir mahallede devam ediyor.
Şenliklerin adresi bu sefer Cumhuriyet Mahallesi ve Laleli Mahallesi oldu.

Şenliklere Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Yardımcıları, Meclis üyeleri, Mahalle Muhtarı ile çok sayıda çocuk ve aileleri katıldı.
Cumhuriyet mahallesi sakinlerine hitaben bir konuşma yapan Başkan Nevzat Palta TOKİ bölgesine ve Cumhuriyet mahallesine yapılan ve yapılacak olan projeler hakkında çok önemli bilgiler vererek şunları söyledi “ Şimdi Aksaray belediyesi olarak her gün bir yerdeyiz. Özellikle bu mahallede şenlik var adı altında dün başka bir yerdeydik bu günde cumhuriyet mahallemizde sizlerle bu değerli arkadaşları buluşturuyoruz. Burada amacımız şu kısmen insanlarımız çocuklarımız eğlensin. Kısmen düşünsün kuklaları seyretsin veya buna benzer etkinliklerle en azından burada birkaç saatte olsa hoş bir zaman geçirsin diye bu programlarımızı gerçekleştiriyoruz. İnşallah okul açılıncaya kadar devam edecek. 48 mahallemizi inşallah bitirmiş olacağız.

Şimdi bu bölgemizde TOKİ’nin olduğu bölge Cumhuriyet mahallemizde güzel bir projemiz var. yaklaşık 150 dönüme yakın bir arazi yani 150 bin metrekareye yakın bir arazide inşallah bir kapalı spor salonu 750 kişilik içerisinde salon sporlarının yapıldığı basketbolundan voleyboluna kadar her türlü salon sporlarının yapılabileceği güzel bir kapalı spor salonu. Projemiz bitti inşallah ihaleye çıkacağız. Yanında halı saha çim saha tenis kortu ve spor kompleksi başta hanım kardeşlerimizin çocuklarımızın da rahatlıkla yapabileceği spor kompleksi yürüyüş alanları yeşil alanlar ve buna benzer birçok aktiviteyi içerisinde barındırabilen büyük bir alanı inşallah bu bölgeye kazandırmış olacağız. Bunu özellikle söylüyorum.

2004 yılında biz göreve geldiğimizde burada hiçbir şey yoktu. TOKİ toplu konut yapacak ama arazi yok. Biz şu anda bakanımız olan Erdoğan Bayraktar beyle görüştüğümüzde dedik ki Erdoğan ağabey yeter ki siz Aksaray’a bir konut projesi yapın ne kadar arsa istiyorsanız her türlü desteği veririz dedik ve bu bölge yaklaşık 1.100.000 m² alanı bizde yardımcı olduk ve TOKİ’ye tahsis edildi bu bölge komple. Ama o zaman hiçbir şey yoktu burada. Şu anda başta sosyal konutlarla Aksaray belediyesi ve TOKİ işbirliği ile sosyal konut dediğimiz alt gelir gurupları ile ilgili ciddi konutlar yapıldı.

Yani burada yaklaşık 3000in üzerinde konut inşallah bitmiş olacak. Yaklaşık olarak söylüyorum 10.000 civarında sadece bu TOKİ bölgesinde insanımız yaşıyor. Tabii ki burada her ne kadar TOKİ belediye işbirliği içerisinde konutlar yapılsa da tabii ki o aşamada buranın yollarını yeşil alanlarını müteahhitler üstleniyordu. Daha sonra bizde geçen sene epey bir yardımcı olduk ana yollar başta olmak üzere asfalt çalışmalarını yaptık. İnşallah eksik kalan asfaltları da bu sene tamamlayacağız. Bu spor kompleksini de burada gerçekleştirdikten sonra bu bölge inşallah daha yaşanabilir insanlarımızın daha spor yapabileceği yeşil alanlarda dolaşabileceği yürüyüş yapabileceği güzel alanları inşallah sizlere kazandıracağız. Zaten karakol binası da yapılıyor. İnşallah bu bölgede rahatlıkla bir başka yere gitmeden bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz güzel alanları inşallah size kazandırmış olacağız. “
Başkan Nevzat Palta’nın konuşmasının ardından çocuklar için kukla gösterileri yapıldı. Çeşitli yarışmalar ve animasyonların yer aldığı şenlikte çocuklar doyasıya eğlendiler.

Cumhuriyet Mahallesi ve Laleli halkının yoğun ilgi gösterdiği programda Belediye Başkanı Nevzat Palta şenliklere katılan tüm çocuklara top dağıttı.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

2 Yorum

  1. Çok iyi yaw. Bizim zamanımızda yoktu böyle şeyler…

  2. güzel bir eğlence olmuş.çocukları sevindirmek güzel bir duygu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir