Ana Sayfa Haberler Çocuklara Ramazan Özel Eğlence Programları yapıldı

Çocuklara Ramazan Özel Eğlence Programları yapıldı

Aksaray Belediyesinin çocuklara yönelik hizmetleri Ramazan ayında da devam ediyor.
Aksaray belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Özel Eğlence Programları özellikle çocuklar tarafından çok büyük ilgi görüyor.
Kültür park anfi tiyatroda Ramazan Özel Eğlence programı düzenlendi. Programa Aksaray belediye başkanı Nevzat Palta, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, vatandaşlar ve yüzlerce çocuk katıldı.
Programda çocuklar için birbirinden güzel gösteriler yapıldı. Usta tiyatrocu Korhan Tuçdan tarafından sahnelenen Hacivat-Karagöz ve kukla gösterisi çocuklar tarafından çok büyük ilgiyle karşılandı.
Yine Korhan Tuçdan tarafından düzenlenen yarışmada anne ve babalarına sırtları dönük şekilde müzik eşliğinde dans eden çocuklar müzik birden kesilince koşarak anne ve babalarının kucağına atladılar. Anne ve babaların yerlerinin değiştirilmesiyle şaşkına dönen çocuklar bir anda kime sarılacaklarını şaşırınca ortaya çok sevimli manzaralar çıktı. İzleyiciler gülmekten kırıldı.
Ali Osman İnci yönetimindeki Tasavvuf grubu, birbirinden güzel ilahilerle vatandaşlara duygulu anlar yaşatırken, program sema gösteriyle renklendi.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta burada vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada Aksaray belediyesi olarak vatandaşların Ramazan ayını daha güzel geçirmelerini sağlamak için böyle güzel programlar yaptıklarını belirterek şunları söyledi “ Ben öncelikle Ramazan ayının bütün Aksaraylı hemşerilerime ve bütün Müslümanlara sevgi barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Ramazan rahmet ayı. Rahmetiyle beraber bereket ayı. Hakikaten bereket yağıyor. Bunlarla beraber de sevgi barış, kardeşlik ve huzurun zirveye çıktığı bir aydır. Bizde belediye olarak Hacivat-karagöz, tasavvuf musikisi, sema gösterileriyle Ramazan ayını kutluyoruz. Yapmamızda lazım. Bu çocuklarımız inanın çok şeyden mahrum olarak büyüyorlar. Bu çocuklar oyun bile oynamaktan mahrumlar. Zaten dışarı çıkarılmıyor apartman hayati dört duvarın arasında bilgisayar ortamında sanal âlemde bu çocuklarımızı büyütüyoruz ama bizler diyoruz ki en azından bizim kültürümüzde inancımızda olan bir takım değerleri bu çocuklarımıza özellikle ulaştırmanın gayreti içindeyiz.
Ramazan ayı içinde yine fakir fukaralara yardımlarımız devam ediyor. İnşallah bu Ramazanın güzel ve bereketli bir şekilde geçmesini temenni ediyorum.”
Muhteşem program sonrası Başkan Nevzat Palta yüzlerce çocuğa top dağıtarak sevindirdi
Vatandaşlar ise kendilerine bu güzel programı sunan Aksaray Belediyesine ve Başkan Nevzat Palta’ya teşekkür ettiler.

 

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

3 Yorum

  1. tek kelimeyle harika bu gösteriler ülkemizin her yerinde yapılmalı

  2. çocuklarımız ve onların gelişimi bu şehrin faydasına olacaktır…

  3. çocuklarımız için güzel bir etkinlikti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir