Ana Sayfa Haberler Çocuklar Mahallede Şenlik Var gösterisini sevdiler

Çocuklar Mahallede Şenlik Var gösterisini sevdiler

Çocuklar Mahallede Şenlik Var gösterisini sevdiler
Çocuklar Mahallede Şenlik Var gösterisini sevdiler

Aksaray Belediyesi tarafından çocuklara yönelik düzenlenen “Mahallede Şenlik Var” adlı eğlence programları büyük ilgi görüyordu. Ancak Hasas mahallesinde düzenlenen Çocuk şenliğinde Mısır’da yaşanan üzücü katliam olayından dolayı müzikal kısım iptal edildi. Kukla gösterisi, ilahiler ve sema gösterileri yer aldı.
Hasas mahallesi Cuma Pazarı meydanında düzenlenen programa Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, ile vatandaşlar ve çok sayıda çocuk katıldı.
Başkan Nevzat Palta burada yaptığı konuşmada şunları söyledi “İçerisinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayınızı kutluyorum. Cenabı Allah nice nice Ramazanlara inşallah sağlık içerisinde kavuştursun diyorum. Tabi ki burada biz Ramazan etkinlikleri yapıyoruz Tasavvuf musikisi, çocuklarımızı eğlendirelim diye kukla gösterisi Hacivat-karagöz gösterisi yapıyoruz en azından geçmiş Ramazanlarımızı hatırlama anlamında güzel oluyor diye düşünüyorum.
Ancak üzülerek söylüyorum Mısır’da 200’den fazla Müslüman kardeşimizi darbe yönetimi hunharca katletti. Ben buradan onları lanetliyorum. Orada şehit olan kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmetler temenni ediyorum İnşallah o kutlu davaları kutlu mücadeleleri sonuca ulaşır. diyorum.
Bundan dolayı programdaki müzikal bölümleri iptal ettik. Kukla gösterisi sema gösterileri, ilahiler yer alacak. İnşallah Bayramdan sonra yine tüm mahallelerimizde çocuklarımız için dolu dolu eğlence programları düzenlemeye devam edeceğiz.”
Başkan Nevzat Palta’nın konuşmasının ardından çocuklara kukla gösterisi yapıldı. Hafız Osman ve ekibinin ilahileri ve sema gösterileriyle program sona erdi. Başkan Nevzat Palta çocuklara top dağıttı.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

7 Yorum

  1. Çocuklar için muhteşem bir gosteri olmus, kalabalıktan da belli zaten

  2. Cocuklarin sevincleri gözlerinden okunuyor böyle etkinlikler devamli onlari motive ediyor. Belediyeye Ramazan etkinlikleri icin tesekkür ediyorum.

  3. Bir de çocukların gözünden görün dünyayı.. Daha barışçıl göreceğimiz kesin. Geziye tepki göstermeyen neden Mısıra gösteriyor?

  4. Bu tip etkinlikler her şeyden önce toplumsal bilincin artmasına çok büyük bir katkı sağlıyor.Gönül isterdi ki Mısır’da hiç olaylar olmasın ve etkinliğin müzikal kısmı iptal edilmesin, çocuklar güle güle oynayabilsin.

  5. Bu tarz çalışmaların arkasında Aksaray’ı görmek mutluluk verici. Hem toplumsal seviyeyi arttırmak adına hemde çocukların bilgi düzeyini geliştirmek adına bu tarz çalışmaların devamının gelmesi gerekiyor.

  6. Aynı sözler nesilden nesile devam edecek gibi ama şimdiki çocuklar gerçekten çok şanslılar. Bizim zamanımızda böyle gösteriler mümkün değil yapılmazdı.

  7. Eski zamanları hatırlatan bir kare, şimdi aynısını bulmak gerçekten zor. Ama güzel ilimizde örneklerine rastlaması da güzel 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir