Ana Sayfa Haberler Çini ve tezhip gibi birbirinden güzel ürünler görücüye çıktı

Çini ve tezhip gibi birbirinden güzel ürünler görücüye çıktı

Kısa adı AKMEK olan Aksaray Belediyesi Meslek Edindirme ve Kadın Aktivite Merkezinde çini ve tezhip eğitimi alan Aysun Çolakoğlu ile Hülya Kutlu ortaklaşa kişisel sergi açtılar.
Kültürpark Adese’de bulunan el emeği öz nuru ürünlerin yer aldığı serginin açılış törenine Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Milletvekili İlknur İnceöz, Ak Parti İl Başkanı M. Fatih Yıldırıcı ve çok sayıda davetli katıldı.
Başkan Nevzat Palta konuşmasında AKMEK’in önemine değinerek şunları söyledi “ Aksaray Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarında daha önce kursiyer olarak görev yapan iki tane hanım kardeşimizin çini ve tezhip sergisini açıyoruz. Biz daha önceki yıllarda genel anlamda daha çok AKMEK olarak bu sergileri açıyorduk Bu kez farklı oldu hanım kardeşlerimiz kendi yapmış oldukları ürünleri sergileme cesaretini gösterdiler. Tebrik ediyorum teşekkür ediyorum inşallah darısı diğer kursiyerlerimize olur onlarında sergilerini bekliyoruz.
Biz AKMEK olarak çok ciddi şeyler yaptık. Geçmiş dönem içerisinde 6500’ün üzerinde kursiyer bizim programlarımıza katıldı. 30’un üzerinde değişik dalda bu çalışmaları yürütüyoruz. İnşallah bu senede biraz daha artırarak devam ettireceğiz. Başta hanım kardeşlerimiz olmak üzere bütün Aksaraylı hemşerilerimizi belediyemizin açmış olduğu bu kurslara mutlaka bekliyoruz. Hem kendileri açısından hem de Aksaray’ın sanatsal kültür seviyesinin artması için bu çalışmalara bütün hemşerilerimizi bekliyoruz.
Milletvekili İlknur İnceöz “ Hem kendi becerilerimizin olması hem de bu becerilerimizi geliştirebileceğimiz imkânların şehrimizde bizlere sunuluyor olması böyle bir sergiye tanıklık ediyor olmak çok güzel Belediye Başkanımıza AKMEK’ten dolayı teşekkür ediyorum. AKMEK’te üreten hanımları görmekten mutlu oldum. Zaten hanımların kendi yapısında vardır üretmek ama bunu çeşitli şekilde imkanlar verildiğinde dönüştürmek şehrimize hizmetler vermek kendi el becerileriyle etraflarına faydalı olmaları hakikaten çok güzel. Bunun güzel bir örneğini hep beraber yaşıyoruz. Aysun ve Hülya hanıma tüm hanım kardeşlerimize örnek olması konusunda gösterdikleri emekleri için teşekkür ediyorum.
Yapılan konuşmaların ardından Aysun Çolakoğlu ile Hülya Kutlu’nun ortaklaşa düzenledikleri kişisel çini ve tezhip sergisi, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Milletvekili İlknur İnceöz, ve Ak Parti İl Başkanı M. Fatih Yıldırıcı tarafından kurdelesi kesilerek hizmete açıldı

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

5 Yorum

  1. Kültürümüze bu denli sahip çıkılması gerçekten bizler için umut verici bir görüntü. Büyüklerimiz bu işlere önayak olmalı ki yeni nesillere bu sanatları aktarıp yok olmamasını sağlamalıyız.

  2. Olağan üstü güzellikteki eşsiz eserlere ve onların mirasına sahip çıkmak kutlanası birşey.

  3. Çininin önemini yitirmediğine dair bir kanıt daha. Kim diyor işçilik bitti diye.

  4. çinicilik de ölüyor… kalifiye ustalardan kimler kaldı?

  5. zor bir çalışma ama gayet güzel. ellerinize sağlık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir