Ana Sayfa Teknoloji Casio Kol Saatleri ve Gelişim Süreci

Casio Kol Saatleri ve Gelişim Süreci

casio saatlerCasio saatler bayan ve baylar için ürün yelpazesinin en geniş olduğu ve her zevke hitap edecek modellerin bulunduğu kaliteli bir saat markasıdır. Aslında Casio şirketinin ilk kurulduğu günlere dönecek olursak tabiri caiz ise mevzunun çok farklı olduğu çok anlaşılabilir bir biçimde gözler önüne seriliyor. Tabi zamanın getirdikleri ve götürdükleri ile doğru orantılı olarak Casio firmasının da kuruluşundan bu yana köklü değişimler görülüyor. Ancak bu değişimlerin tam olarak olması gerektiği zamanda olduğunu da görebiliyoruz. Bu değişimler ve yenilikler ola ki olmasaydı bugünlerde Casio şirketinden bahsedebilmemizin ne imkanı dahi yoktu. Yaklaşık 70 yıl önce kurulun bu dünya devi markanın elektronik alet ürettiğini ve ilk olarak hesap makinesi ürettiğini bilmeniz gerekir. 10 yıl boyunca sürekli olarak hesap makinesi modelleri üreten markanın ilerleyen yıllar içerisinde ise Casio ses ekipmanları, kameralar, müzik aletleri ve saatler ürettiğini söyleyebiliriz. Günümüzde ise hesap makinesi ve farklı ürünlerinden çok bir kol saati markası olarak kabul edilmektedir. Yani teknoloji sektörü ve saatler ile alakalı olan insanlara Casio dediğinizde ilk olarak akıllarına kol saatleri gelmektedir.

Casio kol saatleri günümüzde en çok tercih edilen ve makul fiyat aralıkları ile satışı yapılan her keseye hitap eden ürünler olmaktadır. Durum böyle olunca tercih eden insanların sayısı diğer markaların hayran kitlesine göre çok daha fazla sayılarda olmaktadır. Geçmiş tarihlerde zamanın kısıtlı teknolojisi ile dijital kol saatleri pazarı bir hayli kızışmaya başlamış ve kol saati firmalarının dev adımlar atmaya çalışması ile birlikte Casio’da varlığını hissettirmek adına ilk kol saatini piyasaya sürmeye karar vermiştir. 1974 yılında piyasaya sürülen ilk Casio dijital kol saati ile birlikte aslında saat dünyası çok farklı bir boyutla beraber yoluna devam edeceğiniz habersiz bir şekilde.

Casio firmasının elektronik hesap makinesi ağırlıklı üretim yaparken dahi her daim insanların ihtiyaçlarını belirleyip ona göre tasarladıkları ürünleri her zaman uzun ömürlü olmanın yanı sıra uygun fiyat seçenekleri ile piyasaya sürülmüştür. Casio saat modelleri üretmeye başladığı günden itibaren her dönem farklı saat modellerinin moda olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin; 90’lı yılların sonu 2000’li yılların başına doğru Casio G-Shock furyası başlamış o dönemlerde saat sahibi olmak isteyen herkesin ilk olarak bu kol saatlerine göz gezdirdiği ve o dönemlerde özellikle çocukların yanı sıra gençlerinde bu kol saatlerine bir hayli ilgi gösterdiği görülmüştür. Casio Edifice, Outgear, Sheen gibi koleksiyonlar oldukça ilgi görüyor olsa dahi Casio’nun geçtiğimiz sene ürettiği akıllı kol saatleri yeni furyanın en başarılı saatleri arasında gösterilmektedir.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

6 Yorum

  1. Nerden nereye. Casio vazgeçilmezdir zaten. 🙂

  2. Vay be gerçekten nereden nereye. Birde belirtmek gerekirse son yıllarda atağa geçerek Edifice ve Sheen serileri ile olağan üstü bir başarı sağlamıştır.

  3. Çok eğlenceli bir anlatım olmuş. İzlemenizi tavsiye ederim.

  4. zaten her zaman her yerde insan ihtiyaçlarını ön planda tutan şirketler diğerlerinden hep öne çıkmışlardır.

  5. tarihten payını almış bir markaymış doğrusu, çok güzel bir paylaşım olmuş ellerinize sağlık

  6. hala casio kullanıyorum. yılların ve çocukluğumuzun markası

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir