Ana Sayfa Siyaset BÜROKRATLA UĞRAŞACAĞINIZA AKSARAY’A HİZMET EDİN
Rıfkı Karabatak MHP Aksaray Belediye Başkan adayı

BÜROKRATLA UĞRAŞACAĞINIZA AKSARAY’A HİZMET EDİN

Dünkü yerel gazetelerde, AKP Milletvekili Ali Rıza Alaboyun’un açtığı davayı kazanarak göreve iade edilen eski Emniyet Müdürü Halis Böğürcü hakkında bir açıklaması yer aldı. Açıklama da “Halis Böğürcü Aksaray’da istenmeyen adamdır. Göreve iadesi yasal olabilir ama başlaması etik olmaz” ifadeleri yer almaktadır. Bu ifadeler hem hukuk tanımazlığın, hem de bir bürokratı İstenmeyen adam ilan edecek kadar kendini dev aynasında görmenin bir ifadesi olup kibirli bir insan olarak tanımadığımız Sayın Alaboyun’ a yakışmamıştır.
Aynı açıklamada Sayın Halis Böğürcü’ye Mercedes’e olay yeri ekibi yolladığı, makamının ve yasaların kendisine tanıdığı yetkileri kişi ve kurumlar üzerinde baskı aracı olarak kullanmak, Milletvekilleri Belediye Başkanı ve bürokratlar hakkında ileri geri konuşmak gibi suçlar izafe edilmektedir. Madem bu suçları işledi ve yapılan işlem hukuka uygun değildi neden göreve iade edildi ??? Siz Başbakanı’ın ağzından sürekli üstünlerin hukuku değil hukukun üstünlüğü diye ifade edilen HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNE İNANMIYORMUSUNUZ ??? Yoksa siyasi vesayet altına sokmaya gayret ettiğiniz Yargı mekanizmaları sadece sizin hoşunuza giden kararlar verdiği zaman mı hukuk üstün geliyor ?? Üstelik kendisi sizin döneminizde atanmış bir bürokrattır. Madem bu kadar kötüydü neden zamanında gerekli incelemeyi yapıp Aksaray’a gelmesine engel olmadınız ??? Yoksa pek çok bürokrat gibi onun gelişinden de haberiniz olmadı mı ???
Şimdi kalkmış böyle yaparsak “Aksaray’da hiçbir sanayiciyi tutamayız.” Diyorsunuz. Scania ‘yı, Algida’yı kimlerin beceriksizliği kaçırdı bu şehirden ?? Yatırımcıyı bürokrat kaçırıyorsa, aklınız estiği zaman istenmeyen adam ilan ettiğiniz bürokratları Aksaray’da nasıl tutacaksınız ?? Daha evvel de görevine başlamadan Milli Eğitim Müdürü hanımefendiye tecrübesiz ne istediğimizi iyi bilmesi gerekir diye baskı oluşturmaya kalkan siz değilmiydiniz ?? Sizinle takışan bürokrat soluğu Hakkari de alıyor ama ya kısa süre sonra terfi ediyor yada göreve iade ediliyor. Ya da gelen bürokrattan haberiniz olmuyor.
Bürokratla, şahıslarla uğraşmaktan vazgeçip enerjinizi Aksaray’a hizmet getirmeye harcamanız herkesin beklentisidir. İyilik yapacaksanız şahıslarla geldikten sonra uğraşmaktansa doğru şahısların gelmesini sağlayın. Bu şehirde kimsenin kimseyi istenmeyen adam ilan etme yetkisi yoktur. Hukuk herkese lazımdır. Görünen o ki ileri geri konuştuğunu ifade ettiğiniz Halis Bey’e olan şahsı hisleriniz sizi hukuk tanımayacak noktaya kadar getirmiş. Yasa yapmakla görevli bir kişinin yasa tanımamasını izah edecek kelime yoktur. 31.07.2013

OP.DR.RIFKI KARABATAK
MHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

2 Yorum

  1. MHP belediye başkan adayı çok doğru bir söz söylemiş.Laf dalaşını bırakıp artık halka hizmet için yeni yollar aranmalıdır.

  2. Hak veririm, çok güzel bir noktaya değinmiş umarım dikkate alırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir