Ana Sayfa Siyaset Bu mu sizin yardım anlayışınız?

Bu mu sizin yardım anlayışınız?

komur yardimi aksarayGeçtiğimiz cumartesi günü bir yardım rezaletine şahit olduk. Olaya şahit olduğumuz yer 40 metrelik yolun Kurtuluş Kavşağına yaklaşık 30 metre mesafede idi. Üzerinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yazılı kömür torbaları yağmur yağarken Aksaray’ın ana arteri olan 40 metrelik yol üzerinde yolun ortasına bir kısmı da birikmiş yağmur sularının içine atılmış torbaların bir kısmı patlamış kömür ortalığa saçılmış durumda idi. Fakir fukara kışın ısınsın diye Devletimizin bedel ödeyerek aldığı ve vatandaşa dağıttığı kömür, bir yandan ortaya saçılmış bir yandan alttan su birikintisi üstten yağan yağmur ile ıslanmakta kısaca kullanılamaz durumda orada duruyordu.
Elbette Aksaray’ın göbeğinde daire fiyatlarının 150.000 Tl nin üzerinde ve neredeyse tamamının doğalgaz kullandığı bir bölgede o kömürün kim için oraya yıkıldığı da merakımızı uyandırdı. Elbette orada bir hak sahibi vardır. Elbette sosyal devlet olmanın gereği o hak sahibine kömür ve ihtiyaç yardımı yapılacaktır. Hak sahibide gerçekten ihtiyaç sahibiyse yardımı yapanlara teşekkür ederiz. Ancak bizi daha çok ilgilendiren bu kömürün sorumsuzca, milletin gözüne sokarcasına, yolun ortasına atılması ve yağmur altında suyun içinde kullanılamaz hale gelmesine sebep olunmasıdır. Madem bir yardım yapıyorsunuz onun yerine ulaşması da amacına uygun kullanılması da sizin sorumluluğunuz altındadır.
Bu arada üzerinde para ile satılamaz ibaresi de yazılı olan torbaların bilerek ya da bilmeyerek hak sahibi olmayan veya doğal gaz kullanan kişilere de gönderildiği ve bunların vatandaşlar tarafından satıldığına dair, bizimde inanmak istemediğimiz ama takip edilmesinde fayda gördüğümüz dedikodular dolaşmaktadır. Dağıtımda ki sorumsuzluğun ve bu dedikoduların Mülki ve İdari amirlerimiz tarafından titizlikle inceleneceğini ümit ediyorum.

Mhp Aksaray Belediye Başkan Adayı
Dr.Rıfkı Karabatak

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

4 Yorum

  1. Yardımı yapanlar doğru olabilir yardımın yapımında çalışanlar doğru olmayabilir. Direk böyle bakılmamalı.

  2. bencede direk boyle bakilmamali bir aksilik olmus belliki yardimi dagitanlar veya alicisi tarafindan

  3. Nasıl bir yardımdır bu. Hayır kimin yaptığıda belli değil.

  4. acaba onu alan kişi götürürken mi bu hale geldi yoksa yetkililer mi bu hale soktu ? yakında kokusu meydana çıkar diye düşünüyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir