Ana Sayfa Haberler Bisiklet yolu yapımı devam ediyor

Bisiklet yolu yapımı devam ediyor

bisiklet yolu calismasiAksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Atatürk bulvarındaki kaldırım ve bisiklet yolu çalışmalarını yerinde inceledi.
Aksaray’a yakışan modern kaldırımlar yapıldığını belirten Başkan Nevzat Palta konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi “ Aksaray belediyemize bağlı ekiplerimiz Atatürk bulvarında yaptıkları ciddi çalışmalarda son aşamaya geldiler. Özellikle kaldırımla ilgili çalışmaları Allah nasip ederse birkaç gün içinde sonlandıracağız. Az bir karo işimiz kaldı birkaç güne kadar tamamı bitmiş olacak. Şimdi bisiklet yollarımızın yapımı devam ediyor. Bisiklet yolumuzun asfaltı da birkaç gün içinde tamamlanacak. Cumhuriyet bulvarında bisiklete binen bir insan sanayi tarafından başlayıp dolanıp gelip Atatürk bulvarından makasa kadar rahatlıkla bisikletiyle gidebilir. Halkımıza böyle bir imkânı sağladık.
Bisiklet yolu tabiî ki biraz modern ve çağdaş bir şehirciliğin değişik bir versiyonu. Dolayısıyla bisiklete binme alışkanlığımızı artırmamız lazım.Çünkü Aksaray’ımız buna müsait. Keşke ilk yapılış aşamasında bisiklet yolları ayrılsaydı. Maalesef o yıllarda böyle bir anlayış olmadığı için bırakılmamış şimdi bizde burada bu bisiklet yollarımızı yapıyoruz. Bundan sonra yapacağımız yerlerde inşallah bunu artırmış olacağız. Ben hayırlı uğurlu olsun diyorum.
Yoldaki asfalt eksiklerimiz var onları da halledeceğiz ve akabinden de Allah nasip ederse bordürleri boyayacağız. Kaldırımlarımızı boyayacağız.Çizgilerimizi çizeceğiz eksik olan ağaçlarımızı çiçeklerimizi tamamlayacağız. Tahmin ediyorum ki 10-15 gün içerisinde tertemiz pırıl pırıl insanlarımızın yürürken yoldan zevk aldığı otomobilleri ile giderken zevk aldığı bir bulvar oluşturduk. İnsanlarımızın da bu bulvardan geçerken “ Evet çok güzel olmuş araba kullanmaktan zevk alıyorum”diyeceği bir bulvarı inşallah şehrimize kazandırmış olacağız. Allah hayırlı uğurlu etsin vatandaşlarımız güle güle kullansınlar.
Şunu özellikle söyleyeyim şu anda burada asla yol daraltmamız yok. Tamamen orta refüjlerimizi daralttık yolu genişlettik. Bazı yerlerde 3 şerit çıkmıyordu ama biz orta refüjü daralttığımız için en azından bir şeridimiz otoparka gidiyor 2 şeridimizde iki aracın rahatça birbirini sollayıp geçmesine imkân verecek nitelikte Bunu da özellikle belirtmek istiyorum hayırlı uğurlu olsun şehrimize yakışan bir kaldırım, yakışan bir bisiklet yolu yakışan bir yeşillendirme, orta refüj ve yol oldu. Aksaray’ımıza yakışan bir çalışma yaptık.”

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

10 Yorum

 1. Yeni kaldirimlar ve bisiklet yollari gercekten cok güzel oldu gerekli bir hizmet cocuklar malesef yollarda hep tehlike altindalar!

  Ama tabiki Trafik isiklari hic düzgün calismiyor. Belediye bu konuda kendine düsen görevi yapmali her yaralanan ve ölen insan üstünde bunu bilerek gidermeyenlerin hakki vardir. Hic kimse kendi ailesine gelmesini istemedigi durumlari baskasina getirmeye göz yumamaz!

 2. Bisiklet önemli bir ulaşım aracı. Şehir içinde bir yerden bir yere giderken kullanılıyor olmasının çok çeşitli faydaları olacaktır.

 3. Umarım yabancı navigasyonlar artık Ülkemizde ki ve ilimizdeki bisiklet yollarını sistemlrine dahil ederler.

 4. Bisikletlerin araç olarak görülmesi gerekiyor artık Türkiye’de.

 5. bisiklet artık halkın masrafsız binebildiği tek araçlardan bir tanesi…bence her ilçeye yapılması gerekli.

 6. Yiğit Ali Demir

  Türkiye şartlarında araç yolunda bisiklet sürmek intihar etmek gibi birşey..Bu tür uygulamaları her ilimizde görmek isteriz

 7. ülkemizde fazla bisiklete binen yok fakat binenler içinde güzel bir yol olur inşallah hayırlı ugurlu olsun

 8. bisiklet yollarının ülkemizde artması dileği ile

 9. Artık bisiklet kültürüne sahip çıkmalı, obeziteye bu şekilde bir çelme de biz atmalıyız

 10. gayet güzel oldu. daha güzel sokaklar oldu artık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir