Ana Sayfa Haberler Belediye kaçak yapılara göz açtırmıyor
belediye kacak yapilara göz actirmiyor

Belediye kaçak yapılara göz açtırmıyor

KAÇAK İNŞAAT YAPANLARA 1 YILDAN 3 YILA KADAR HAPİS CEZASI VARDIR.
AYRICA KAÇAK YAPILAR YIKILARAK CEZAİ İŞLEM UYGULANACAKTIR

Ruhsatsız olarak yapılan ekmeklik, garaj, mandıra, ev gibi inşaatların belediyemizden izinsiz ve kaçak olarak yapılması kesinlikle yasaktır.

Aksaray Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, imara aykırı kaçak yapılaşmaya asla müsaade etmiyor.
İmara aykırı veya kaçak yapıldığı tespit edilen yapılar, Aksaray Belediyesi ekiplerince hem yıkılıyor hem de bu kişiler hakkında yasal işlem yapılıyor.
Aksaray İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi “Aksaray gelişmekte olan bir il olup, ilimizin daha düzenli, imar planına uygun olarak
gelişmesi ve şehirleşmesi, hem imar kirliliğini önlemek, hem de insan sağlığı ve güvenliği açısından kaçak ve izinsiz inşaatların yapılması 3194 Sayılı İmar Kanununa göre yasaktır.
Daha düzenli, planlı bir Aksaray için; ruhsatsız olarak yapılan ekmeklik, garaj, mandıra, ev gibi inşaatların belediyemizden izinsiz ve kaçak olarak yapılması kesinlikle yasaktır.
Hemşerilerimizin mağdur olmamaları için belediyeden izinsiz kaçak inşaat yapmamaları ilan olunur. Aksi takdirde kaçak ve izinsiz inşaat yapanlar hakkında 3194 Sayılı imar kanunun 32. ve 42. maddelerine göre cezai işlem uygulanarak kaçak yapılar yıkılacaktır.”

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

3 Yorum

  1. Kaçak inşaatın, devletten para kaçırmaktan farkı yok. Helal olsun Aksaray Belediyesi’ne

  2. Kaçak inşaata bir kere göz yumarsanız bütün şehir yağma olur.Şehir planlamasında dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri budur.

  3. Her ne kadar da sonucu üzücü olsa da işin sıkı tutulması görüşündeyim ben.Çünki bir defa göz yumulunca iş çığırından çıkıyor,akıl almaz bir yön alıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir