Ana Sayfa Siyaset Belediye 10 yıldır başarısız yönetiliyor

Belediye 10 yıldır başarısız yönetiliyor

CHP Aksaray Belediye Başkan adayı Doğan KOŞAR’ın yayınladığı basın açıklaması aşağıdadır.

10 yıldır görev yapan belediye yönetimi, siyasi ve parasal güce rağmen başarısız olmuştur. Bu başarısızlığın temel nedeni halktan kopuk yönetimdir. Başkanın patron olarak karar verdiği, alt kademelerdeki bürokrasinin uyguladığı kararlar, Aksaray halkında huzursuzluk ve isyan yaratmıştır. Bu yanlışların en başındaki örneklerinden birisi “SANAYİ ESNAFINA, GEMİLERE YAKTIM, BENİM KOŞULLARIMDA YA TAŞINACAKSINIZ, YA TAŞINACAKSINIZ” yaklaşımıdır.

Aksaray Belediyesi kartlı sisteme şoförler ve halkla konuştuktan birlikte karar verdikten, ortak aklı yakaladıktan sonra geçebilirdi. Tartışıp konuşmak şöyle dursun, 80 trilyonumuz var, Otobüsleri alır sizi aç bırakırız tehdidi ile şoförlerin bileğini büküp mevcut şirkete razı etmişlerdir. Sonuçta, Aksaray belediyesi,1.25 Krş’a sattığı biletleri sessizce 2.00 TL’ye çıkartmış, buna rağmen şoförün gelirini azaltmıştır. Havuzdan para alan şoför, durak haricinde yolcu almamaya başlamıştır. Halk mutsuz olmuştur. Bu sorun tartışılsaydı araya şirketi sokmadan da kartlı siteme geçilebilirdi. İkinci el malzemelerin sistemi kurmak için kullanıldığı yoğun bir dedikodu olarak Aksaray’da söylenmektedir.

Sanayi esnafı ile konuşup, tartışıp onlarla ilgili kararlar, onlara aldırılsaydı, Önce Belediye Meclisine karar aldırıp, sonra sanayi esnafına dayatılmasaydı taşınma projesi başarılı olabilirdi.

Çarşı esnafı ile samimi ilişki kurup onların sorunları sürekli dinlenseydi, Aksaray AKP’lilerin alışveriş merkezleri olan BİM, A 101, Kiler’lerle dolmayacaktı. Esnaf bu şekilde evine ekmek götüremez duruma sokulmayacaktı.

Pazar esnafı ile samimi diyalog kurulsaydı, Salıpazarı onlara rağmen kaldırılacak diyerek pazarcının husumeti kazanılmazdı.

Kendi yetenek ve becerileri ile değil hatıra seçilen yönetimin tersine, yeni bir sistem öneriyoruz. Mahallelere ve esnaflara sorunları sistemli ve bilinçli bir şekilde tartıştırttıracağız. Bu konuşmanın ortamını hazırlayacağız. Her tartışma gendi liderini ortaya çıkaracak. Bu konuşmalardan ortak aklı yakalayacağız. Aksaray Belediyesi Genç gönüllülerin yetenek ve enerjilerini, evinde zaman öldüren gönüllülerin zamanlarını Aksaray’ın büyümesine ve gelişmesine sevk edecektir. Bunu böyle yaparsak, Sanayi Esnafı dernek kurarak projeyi engellemeye değil, dernekleri ile projenin yaşama geçmesine çalışacaklardır. Aksaray Belediyesi konuşan esnafların ve mahalle sakinlerinin emrine kaynak, uzmanlık, beceri, yetenek, eğitim programları koyarak 200.000 kişilik bir kalkınma ordusu yaratacaktır. Bu yöntem Aksaray halkının Belediyesine güvenini tekrar kazandıracaktır. Aksaray halkı kurtarıcı belediye başkanı aramaktan, geçersiz isteklerden vazgeçecek, karar veren ve denetleyen Aksaray sakini konumuna geçecektir.

Bu açıklamalardan sonra Şu soruyu soruyoruz” Sayın başbakanın hatırına iki dönemdir görev yapan, gereksiz kaldırım değişiklikleri haricinde başlattığı ve bitirdiği projesi olmayan, Bürokratik Palta yönetimi ile devam mı? Yoksa halkın enerjisini ortaya çıkarmak, 200.000 kişilik bir kalkınma ordusu yaratmak, kararları halkın verdiği, halkın denetlediği projeleri üretmek isteyen Koşar’ın demokratik yönetimini deneyeceğiz mi diyeceksiniz?”

Kamuoyuna saygı ile sunulur.

CHP AKSARAY BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

DOĞAN KOŞAR

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

9 Yorum

 1. sorunu yine halk çekiyor, yöneticilerin kılına bile bir şey olmuyor,

 2. Başlığa katılsam da çözümün kişileri değil mevcut düzeni değiştirmesi gerektiği taraftarıyım.

 3. Bence yönetim konusunda ki kararların yerinde buldum.Halk olarak seçimlerde bazı şeyleri göz önünde bulundururuz artık.

 4. Bu adamın konuşmalarında gerçekten doğru yerlerin altını çiziyor.

 5. Doğru ve dürüst olan kazansın.

 6. Yiğit Ali Demir

  Eğer çözüm sadece başkan değiştirmekse bence yanlış..Tamamen zihniyeti değiştirmek gerekli..

 7. başlık çok yerinde bir başlık olmuş,fakat bu durumu düzeltebilecek insanları bulupta oraya yerleştirmek çok zor.

 8. Evet,belediye 10 yıldır başarısız yönetiliyor.Fakat bu sorunu çözecek kişi sen ya da senin partin değildir.

 9. hiç biryerde düzgün yönetilmiyor zaten.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir