Ana Sayfa Ekonomi Belçikalı Türk işadamları Aksaray’a yatırım düşünüyor

Belçikalı Türk işadamları Aksaray’a yatırım düşünüyor

BAŞKAN NEVZAT PALTA “ AKSARAY’A YATIRIM YAPMAK İSTEYEN HERKESE HER TÜRLÜ DESTEĞİ YAPARIZ ”

Belediye Başkanı Nevzat Palta Belçika Parlamentosunun Türk Bayan Milletvekili Güler Turan’a bir çift kahve fincanı hediye etti.
Bayan Vekil Turan Başkan Nevzat Palta’ya teşekkür ederek Aksaray’a ilk defa geldiğini ancak Aksaray’ın büyüme potansiyeli olan güzel bir şehir olduğunu söyledi

TUSKON’a bağlı (BETİAD) Belçika Türk İşadamları Derneği Başkanı Aksaraylı İşadamı Ali Anaz ve Belçika Parlamentosu Milletvekili Güler Turan, AGİAD Başkanı Reha Güven ile birlikte Aksaray belediye Başkanı Nevzat Palta’yı ziyaret etti.
Belçika Parlamentosu Milletvekili Güler Turan ziyaret sırasında yaptığı açıklamada şunları söyledi “Ben Belçika’da flaman bölgesinin milletvekiliyim. Ekonomi ve istihdam komisyonunda sosyal demokrat partisinin sözcüsüyüm. Anvers’den geliyorum. Anvers 510 binlik bir şehrimiz. Liman kenti. Avrupa’nın 3. Büyük limanı. Belçika’nın ekonomisinin %80’ini taşıyan verginin %70’inin çıktığı bir bölgeden geliyoruz. Orada aynı anda belediye meclis üyesi olarak görev yapmaktayım. Aksaray’a ilk defa geliyorum. Ziyaret yapalım dedik. Bir tanışalım dedik.
Bizim Belçika’daki iş adamlarımız Aksaray’da yatırım düşünüyorlarmış. Bir Belçikalı vekil olarak Belçika’daki önemli yatırımcımız neden Aksaray’a yatırım yapmak istiyor Bir dinleyelim bakalım dedim.”
Aksaray’a yatırım yapmayı düşünen ve bu kapsamda araştırma yapmak üzere Aksaray’a gelen işadamı Ali Anaz’da şunları söyledi “Ben Aksaraylıyım. Doğma büyüme Belçika’dayım. Belçika Türk İşadamları Derneğimiz var orada başkanlığını yapıyorum. Güler hanımdan Allah razı olsun bize en çok destek olanlardan. Verdiğimiz eğitimlerde seminerlerde bizim orada daha çok yabancı esnaf olduğu için belediye işleri nasıl yapılır ihaleler nasıl alınır o tür konularda en çok destekçimiz yardımcımızdır.”
Belçikalı Bayan vekil ve Aksaraylı işadamlarını dinleyen Belediye Başkanı Nevzat Palta Aksaray’a yatırım yapmak isteyen yerli yabancı herkese kapılarının açık olduğunu ifade ederek şunları söyledi “ Başta değerli milletvekilimiz olmak üzere aynı zamanda Aksaraylı olan ama aynı zamanda şu anda Belçika’da iş yapan iş adamı arkadaşlarımıza ben hoş geldiniz diyorum. Tabii ki şu tablo benim için sevindirici bir tablo. Hem vekilimiz anlamında olsun hem de siz değerli hemşerilerimizin açısından sevindirici yani uzun yıllar önce yurtdışına gitmiş ama bugün daha önce birilerinin emrinde çalışan insanlar şu anda patron olmuşlar. İş sahibi olmuşlar yatırım yapıyorlar. Buda bizim açımızdan hem de Aksaray açısından millet olarak Türkiye açısından önemli bir şey diye değerlendiriyorum.
Tabii ki yatırım anlamında şunu söyleyeyim. Aksaray da ciddi anlamda yatırım yapılıyor. Organize sanayimiz var. Oranın başkan vekiliyim. Vatandaşımızda olabilir dışarıdan gelen vatandaşımızda olabilir biz ona her türlü desteği veriyoruz. Daha önce bedava arda veriyorduk ama şu anda cüzi bir ücretle sadece altyapı bedellerini alıyor. O açıdan her türlü desteği de yaparız. Yani böyle bir niyetiniz bir düşünceniz varsa böyle bir yatırım yapmak için bize düşen neyse başta şahsım olmak üzere hem belediye başkanı sıfatımla hem de organize sanayinin başkan vekili sıfatıyla diyorum. Her türlü desteği yaparız. Vekillerimiz var ve valimiz var. sağ olsunlar onlar da bu konuda size yapılması gereken sonuçta kolaylaştırma anlamında ne gerekiyorsa yaparız ben tekrar hoş geldiniz diyorum.”
Yapılan görüşmelerin ardından Belediye Başkanı Nevzat Palta Belçika Parlamentosunun Türk Bayan Milletvekili Güler Turan’a bir çift kahve fincanı hediye etti.
Bayan Vekil Turan Başkan Nevzat Palta’ya teşekkür ederek Aksaray’a ilk defa geldiğini ancak Aksaray’ın büyüme potansiyeli olan güzel bir şehir olduğunu söyledi

 

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

17 Yorum

 1. İlgilerinden dolayı teşekkür ederiz. Kendilerine bir yer yatırım aldıkça gelişimi de aynı hızla devam edecektir. Aynı özveriyi Almanya’da yaşayan iş adamlarımızdan da bekliyoruz.

 2. Bu gerçekten çok gurur verici birşey.Gerçekten tebrik ediyorum

 3. Yatırımlarının boşa gitmeyeceğini nasıl kanıtlayabiliriz bilmiyorum ama umarım ki ilimizi denerler.

 4. Yatırımının karşılığını alırsa bu diğer iş adamlarının da dikkatini çeker.

 5. Umarım karşılığını alırlar ve diğer iş adamlarınında ilgisimi çeker.

 6. geç kalınmış bir karar inşallah diger iş adamlarıda yatırım yapar Aksaray ımız daha güzel yerlere gelir

 7. Ben her zaman türk yatırımcılardan yanayım. ama en azından yatırım olarak bir başlangıç yapmaları güzel tabiki..

 8. yabancıların ülkemize yatırım yapması, bizim işsizliğe katkıda bulunarak istihdam sağlıyor fakat, eksi yönleri var ise onları da göz önünde bulundurmak gerekir

 9. E artık bazı şeylerin icraate geçirilmesi gerekiyor

 10. Japonlardan sonra belçikalılar. Çok güze. Yabancı yatırımlar artıyor… Aksaraylılar sakın toprak satmayın yabancılara SAKIN

 11. sadece sözde değildir işala

 12. yatırım almak önemli

 13. inşallah son dakika direkten dönmez, güzel işler çıkartabilirler de şehir kalkınır

 14. Bir yatırım daha geliyor. Japonlardan sonra Belçikalı türkler.

 15. Her gecen gun buyuyen bir sehir yatirimlarin gun gectikce artmasida buna etken tabiki

 16. düşünmesin, yapsın. aksaray güzel bir şehir ve yatırımlara ihtiyacı var.

 17. dışarıda kendini geliştirmiş işadamız ve ya bilim adamlarımız tekrar ülkemize gelip böyle iyi şeyler düşünmesi düşünmekten öte yapmaları çok güzel birşey

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir