Ana Sayfa Siyaset Bayramlaşmada gezi parkı olayları, Türkiye’nin dış politikası ve yerel seçimler vardı

Bayramlaşmada gezi parkı olayları, Türkiye’nin dış politikası ve yerel seçimler vardı

Ramazan bayramı tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Siyasi partilerde bayramlaşmalar yapıldı. İktidar partisi Ak partide her bayramda ki gibi yoğun bir kalabalık görüldü.
Ak Parti Aksaray Milletvekilleri Ruhi Açıkgöz, İlknur İnceöz, Ali Rıza Alaboyun, , Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Ak Parti İl Başkanı Fatih Yıldırıcı, Merkez İlçe Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve İGM Başkanı Özkan Doygun, parti binasında partililer ve vatandaşlarla bayramlaştı.
Bayramın ikinci günü saat 11.00 de düzenlenen bayramlaşmaya Parti yöneticileri ve milletvekillerinin yanı sıra belediye başkanları, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Ak Partide yapılan bayramlaşmada gündemde gezi parkı olayları, Türkiye’nin dış politikası ve yerel seçimler vardı.
Ak Parti kurmayları yaptıkları konuşmalarda şu görüşlere yer verdiler

BİRİLERİ TENCERE TAVA ÇALARKEN BİZ HİZMET ÜRETİYORUZ

Ak Parti İl Başkanı Fatih Yıldırıcı “ Sayın Başbakanımızın özellikle asrın projesi dediğimiz Londra’yı Pekin’e bağlayacak olan projenin ilk deneme sürüşünü yaptık. Bu sürüş Marmaray test sürüşü idi. Denizin 60 metre altından ileri teknoloji ile geçen bir hat bu hat. Yani birileri tencere tava çalarken biz hizmet üretmeye devam ediyoruz. Bunlar yıllar boyu aynı şekilde tencere tava çalmaya devam ettiler. Bizde hizmetimizi yaptık. Bu büyük hizmetimizde inşallah milletimize hayırlı uğurlu olsun. Biz barajlar, köprüler, havaalanları, üniversiteler yaptık Büyük projeleri de gerçekleştiriyoruz. Sayın Başbakanımızın önderliğinde Aksaray’ımızda 3 dönemdir sayın halkımız bize çok büyük bir teveccüh gösterdi. Aynı şekilde yerelde de 2 dönemdir belediye başkanlığını alarak aynı teveccühü gösterdi. Biz milletimize her zaman teşekkürlerimizi, minnetimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Milletimizin emaneti bizde olduğu sürece en güzel şekilde layık olduğu şekilde temsil etmeye çalışacağız.

GEZİ PARKI OLAYLARI AK PARTİNİN OYLARINI % 3,5 DAHA ARTIRDI

Milletvekili Ali Rıza Alaboyun “Başbakanımızın çok güzel bir lafı var. Bize hesap yapan değil hasbi olan lazım diyor. Gönülden seven gönülden yapan lazım diyor. Ak parti bu ruhu yakaladı. Türk milletinin içindeki bu ruhu canlandırdı. Harekete geçirdi. O yüzden bu büyük bir şans. Bu şansı bu milletin iyi değerlendirmesi lazım. Elhamdülillah iyi de değerlendirdik. 2002 de %37 verdi .bir sonraki seçim % 42 derdi. Bir sonraki seçim % 47 verdi bir sonraki seçim % 50 verdi. Şimdi kamuoyu yoklamaları % 52’lerde Hatta gezi olayları ile birlikte oylarımız arttı. Önce Ak partiyi bir sarsmaya kalktılar Konda diye bir araştırma kuruluşu var başında da Tarhan Erdem diye eski CHP merkez kurul üyesi var onun bile araştırmalarında Ak partinin oyunun gezi olaylarından sonra % 3,5 oranında arttığını gösteriyor. İçerden gezi olayları ile ve başka mihraklarla dışarıdan başka mihraklarla Ak partiye vurdukça hani demiri döversinizde çelikleşir sertleşir güçlenir ya bizde öyle güçlendik”

TÜRKİYE TAYYİP ERDOĞAN’IN LİDERLİĞİNDE ULUSLAR ARASI BİR
AKTÖR OLDU

Milletvekili Ruhi Açıkgöz “ Türkiye’nin son yıllarda uluslar arası arenada artık sesi duyuluyor bir çok konuda Türkiye’ye danışılmadan iş yapılmıyor. Aslında Türkiye’nin gücü test edilmek için değişik zamanlarda değişik operasyonlar yapıldı. Bu biraz Suriye ile başladı. Daha sonra İsrail ile özür krizinin açılmasından sonra adeta Suriye ile Türkiye lehine gelişecek olayları görüp yan çizmeye başladılar.Rusya ve İran Suriye’nin ezeli müttefikleri bununla birlikte Avrupa Amerika ve yine Arap dünyasından bazı ülkeler Suriye politikamızla ilgili içerden de bazı homurtular yükseldi kuruluşundan buyana düşman olan İsrail neredeyse Esad’ı destekler hale geldi. Bu olayların içine çözüm sürecini de katmak gerekir
Türkiye son bir iki yılda özellikle Tayyip Erdoğan’ının liderliğinde uluslar arası bir aktör olmaya başladı. Yani Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Başbakanlığı çok önemli değil Tabi ki Türkiye’de Başbakan olarak Uluslar arası bir aktör oldu Osmanlının eski topraklarında Türkiye’yi seven bir ülkeler topluluğu olmaya başladı. Türkiye’nin gücünü bu bölgede artması bazı Arap ve Avrupalı dostlarımızı rahatsız etti. Gezi olayları ile bir kıvılcım beklenmiş Gezi olaylarını buna bahane ettiler. Tayyip Erdoğan Türkiye’de yıkılırsa Uluslar arası aktörler yeni bu yeni güçler yıkılmış olacaktı. Tüm hikâye bunu üzerine kurulmuştur.

HEP BİRLİKTE ÜLKEMİZDE SORUNLAR ÇIKARILMAYA ÇALIŞILAN
BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ

Milletvekili İlknur İnceöz “ Bende Ali Rıza beyin ve Ruhi beyin söylediklerine yürekten katılıyorum. Bugün partimizin kuruluşunun 12.ci iktidara gelişimin 11. Yılı inşallah ve 11 yıllık süreçte 6 yıldır bu salonda bayram kutlamalarına tanık olduk. Ve ülke içerisinde çok şükür ilk kez şehit haberlerinin olmadığı olumsuz haberlerin yaşanmadığı bir dönemdeyiz. Çok şükür bu sevindirici. Ama bugün ülkemizde başka sorunların ortaya çıkarılmaya çalışıldığı kritik bir dönemden hep beraber geçmekteyiz. Bugün çok şükür şehit haberleri yok ülkemizde 30 yıldır akan kanın durması konusunda çok şükür Sayın Başbakanımızın canımı vereceğim dediği sürecin sorunun çözülmesi konusunda iradesini ortaya koyduğu bir dönemle inşallah bu sürecin sonuna doğru gelmekteyiz. Bu sevindirici ama bunun yanında ülkemizin komşuları olan ülkelerde yaşanan çeşitli sıkıntılar hakikaten bizleri üzmektedir.
Bugün dünyanın öbür ucundaki ülkeler gelip buralarda sınırlara müdahale edecek Bizim sınır komşumuz olan geçmişte kader birliği yaptığımız köklerimiz beraber olan ülkelerimize duyarsız kalmamız mümkün değil. Biz orada akan gözyaşının akan kanın ve ölüm haberlerinin bir a önce durmasını temenni etmekteyiz. Ramazan boyunca da onlar için dua etmeye gayret gösterdik. İnşallah oralarda da Arap baharı ile başlayan sürecin demokrasinin güçlenmesine gebe olur diye düşünüyorum İnşallah bu süreç son bulur Oralarda da demokrasi oturur.

HİZMET ÇITAMIZ ÇOK YÜKSELDİ AKSARAY 10 YIL ÖNCEKİ AKSARAY
DEĞİL

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta “Yerel baz da konuşacak olursak gerçekten nasıl ülkemizde söyle baktığımız zaman son 10-11 yıl içerisinde çok şeylerin değiştiğini yakinen görüyorsak Aksaraylı da son 9-10 yıl içerisinde gerçekten çok şeylerin değiştiğini çok daha çok şeylerin değiştiğini rahatlıkla görebiliriz. Belki bizim handikabımız çıtalar o kadar yükseldi ki hizmet çıtası o kadar yükseldi ki ak parti ile beraber bir bakıyoruz o kadar hizmetler yapıyoruz temeller atıyoruz çok mütevazı ve tevazu ölçüleri içerisinde bu hizmet kervanını yürütüyoruz. En basiti biraz önce söyledi sayın vekilim geçen apar topar TOKİ den bir yazı geldi. Yarın 652 konutun hak sahiplerine dağıtım töreni var. Davetlisiniz diye. Hemen il başkanımızı aradık ve TOKİ’yi aradım oradaki bir daire başkanını aynen sitemim şu oldu; dedim ki yani bu iş bu kadar mı basit bu kadar mı sıradanlaştı bu işler. Yani bir zamanlar Aksaray da bir köprü yapmışlarda şu anki parayla 40-50 milyarlık belki 100 milyarlık sayın bakanlar gelip o köprüleri açmış. 652 konut şu ana kadar 3464 konut şehirde yapılmış. Bakın bunu paraya çevirdiğiniz zaman 100 milyardan hesap etseniz 350-400 trilyon eski parayla. Sadece TOKİ’nin Aksaray’a yaptığı yatırımlar. Son 652 konutta yine yaklaşık 100 milyardan hesap etseniz bakın 50-60 trilyon eski parayla bir yatırım var o kadar mütevazı ki sayın vekillerimizin bile bir kısmının haberi yok. Hak sahiplerine dağıttık.
Çıta yükseldi ama çıta her ne kadar yükselirse yükselsin sayın başbakanımızın bizden istediği bir şey var. Yaptığımız hizmetleri anlatacağız. Bir daha anlatacağız. Bir daha anlatacağız. Çünkü 10-12 yıl önceki 10 yaşındaki çocuk şu anda 20 yaşında. O çocuğun geçmişteki hiçbir şeyden haberi yok. Türkiye deki o günlerdeki durumundan haberi yok. Yapılanlardan haberi yok. Dolayısıyla devamlı anlatacağız. Çünkü insanoğlunun hafızası unutmaya müsait. Hafıza i beşer nisyan ile maluldür. Dolayısıyla anlatacağız. Aksaray da gerçekten öyle geçen birkaç gün önceydi. Aklıma geldi. Yavuz Sultan Selim mahallesine bir kapalı Pazar yeri yapıyoruz. Apar topar vekillerimizin de haberi yok İlknur Hanım burada olduğu için ona ben söyledim. Belediye olarak ihale ettik. Eski parayla söylüyorum. 1 trilyon 800 milyar civarında. Hiç kimsenin haberi yok. Sessiz sedasız müteahhit almış ihaleyi vermişiz. Mütevazı bir tören yaptık. Yani o kadar sıradanlaştı ki yaptığımız şeyler.
Hizmetin çıtaları çok yükseldi ama şunu anlatmamız lazım. 10 yıl önceki Aksaray değil. Hem hükümetimizin yapmış olduğu çalışmalarla bakın Aksaray’ımızın nüfusu 10 yıl önce doğru olmasa da 129 bindi. Şehir merkezi şu anda 200 bine yaklaştı. Bugün organize sanayide bende başkan vekiliyim. 22 fabrika varken şu anda 140ın üzerinde fabrika fiili saat gibi çalışıyor. 500 kişi istihdam edilirken şu anda 7000 kişi şu anda orada ekmek yiyor. İş aş bulmuş çocuğunun rızkını temin ediyor. Hani hiçbir şey olmadıydı? Bunun dışında saymıyorum bir sürü yatırımlar var. Bal küpünden tutunda diğer yatırımlara kadar. Aksaray da çok şeyler değişti. Sağlıkta eğitimde bunlar anlatmakla bitmez. Şehir olarak da dün bir yerde bir misafirle karşılaştım. Başkanım ben dedi Aksaray’a zaman zaman gelip gidiyorum. Ama 10 yıl önceki Aksaray asla değil dedi. Gerçekten değil. Şöyle baktığımız zaman altyapı konusunda 500 km.ye yakın kanalizasyon yapmışız. Yerin altında olduğu için yapıldı kapandı bitti. Şöyle baktığımız zaman bir kent meydanı yoktu bugün bakın muhteşem bir kent meydanı halkın hizmetinde ama bugün unutuluyor. Ulu cami çevre düzenlemesi dün yoktu yanında 4-5 katlı binalar vardı yıkıldı şu anda vatandaşın hizmetinde. Niye unutuluyor biliyor musunuz?
Bundan birkaç yıl önceydi bir vatandaşa dedim ki sevgili hemşerim şu ulu caminin önünde önce ne vardı? Hatırlıyor musun sağında solunda? Vallahi çıkaramadım dedi. Kaç yıldır Aksaray dasın dedim. En az 15 yıldır Aksaray’dayım dedi. Geçmişini bilmiyor musun dedim. Biliyorum başkanım dedi. Yanında kız meslek lisesi vardı dedim. Evet başkanım dedi. Dostlar çok çabuk unutuyoruz bakın dün Kılıçaslan parkı yoktu. Bugün var şu anda 300 dönüm civarında halkımızın hizmetine devam ediyor. Bir ulu ırmak projesi dün yoktu bu gün kanıksadık. Sanki 50 yıl önce yapılmış gibi unuttuk gitti. Bir EFOR’un olduğu yerde hatırlayın diye söylüyorum değerli dostlar. Orası ballicilerin tinercilerin olduğu bir yerdi. Bu gün 40-50 trilyonluk dev bir projeyle günde 25-30 bin insanın girdiği büyük bir alışveriş merkezi. Hemen yan tarafında eski hal binasının olduğu yer. Her gün kavganın döğüşün olduğu yerler şu anda orada bir alışveriş merkezi.
Şimdi bir hal binası Anadolu’nun en büyük hal binası. 55 dönüm arazi üzerine hal binası yaptık. Dün yoktu bu gün var. Bir somuncu baba gidin bakın. Vatandaşlarımızın teveccühü alıyoruz ki orada bir namaz kıldık biz bile yer bulamadık orada. Mübarek kadir gecesinde tahmini söylüyorum 10 binin üzerinde insan vardı. Her taraf doluydu. Dün yoktu dostlar onlar. Bir katı atık düzenli depolama tesisi yoktu. Yani saymakla bitmez onlarca dev proje hepside böyle trilyonluk. Köprüler yoktu bugün köprüler var. Konaklar yoktu bugün konaklar var. Azmi milli şu anda ihalesini yaptık Türkiye de bir ilk sanayi ve bilim müzesi şu anda yapılıyor. Restore ediliyor. Dün bunlar atıl vaziyetteydi bu gün yapılıyor. Yani saymakla bitmeyen onlarca dev projelerle Aksaray da hizmet etmenin gayreti içerisindeyiz. Onun için daha da fazla hizmet yapacağız.

BELEDİYECİLİK KONUSUNDA KİMSE BİZİMLE AŞIK ATAMAZ

Milletimizin inşallah duası ve desteği ile milletimizin hizmetkârı olmaya devam edeceğiz. Çünkü bu millet bizden çok şeyler bekliyor. Sayın başbakandan nasıl bekliyorsa işte bu güzel ekipten de gayret istiyor. Fedakârlık istiyor çalışma istiyor. Bu millet daha da fazlasına layık diyorum. İnşallah çalışacağız. Önümüzdeki süreç tabii ki çok hızlı işliyor. Yerel seçim var arkasından genel seçim var. Bizimle hizmet olarak hem hükümet bazında söylüyorum. Hem de yerel yönetimler ve belediyecilik konusunda kimse bizimle tabiri caiz ise aşık atamaz. Belediyecilik bizim işimiz. Hizmet bizim işimiz. Dostlar onun için hizmet yapacağız ama bütün bunlarla beraber de bu süreçte önümüzdeki süreçte küçük hesap yapmayacağız. Küçük hesap yapan büyük kaybeder. Anlatılanlara bakın resmi büyüğüne bakacağız. Burada biz kılla çöple uğraşırken elim adamları dünya lideri Tayyip beyi ellerinden gelse alaşağı etme gayreti içerisinde.
Dolayısıyla bizde burada aslanlar gibi bir olacağız beraber olacağız kardeş olacağız bu davamız için Allah rızası için bu millete hizmet kervanında yerimizi alacağız. Hedefimiz daha güçlü bir Türkiye hedefimiz daha müreffeh bir Türkiye aynı zamanda içinde bulunduğumuz Aksaray’ı inşallah daha yaşanabilir bir Aksaray içerisinde yaşayan insanlarında evet ben bu şehirde yaşıyorum ama mutluyum diyebileceği bir Aksaray’ı inşa etmenin gayreti içerisinde olacağız. Bu süreci güzel değerlendirelim. Özellikle teşkilatımız bir kere sapasağlam duracağız. İl ilçe kadın kolları gençlik kolları belediye meclisi il genel meclisi mahalle temsilcileri velhasıl biz önce kendi aramızda bu birliğimizi beraberliğimizi koruyacağız ve gece gündüz çalışacağız bu insanlara fırsat vermeyeceğiz dostlar çünkü süreç daha da çetin geçecek bunu özellikle söylüyorum. Fırsat vermeyeceğiz elimizden geldiği kadar bu hizmet kervanında yer almanın ve mücadele etmenin çalışmanın gayreti içerisinde olacağız diyorum. Ben bütün bu duygu ve düşünceler içerisinde son olarak hepinizin mübarek ramazan bayramını tekrar kutluyorum. Şöyle elimde de bir Mevlana’nın bir öğüdü var. Son olarak biraz sevgi ile bağlayalım. “Mevlana diyor ki sevgi de güneş gibi ol. Dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol. Hataları örtmede gece gibi ol. Tevazuda toprak gibi ol. Öfkede ölü gibi ol. Her ne olursan ol ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.” Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

ÖNÜMÜZDEKİ TÜM SEÇİMLERE HAZIRLIKLIYIZ

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Haluk Şahin Yazgı “ Güzel bir söz var “Osmanlı imparatorluğu Osmanlı medeniyeti durdurulmuş ve bir imparatorluk değil dondurulmuş bir imparatorluk medeniyetidir diyor Son 10 yılda yapılan çalışmalarla da bu donan kısımlar yeniden çözülmeye başladı. İfadelerini kullanıyor. Biz bunların etkilerini hem manevi olarak hem de maddi olarak yapılan hizmetlerimizle çalışmalarımızla zaten görmekteyiz. Çevremizdeki ülkelerde Osmanlının bir zamanlar ayak bastığı yerlerde yeniden ortaya çıkmasıyla da bunları görmekteyiz. Bununla ilgili gerek başbakanımız gerekse milletvekillerimiz gerekli bütün gayretlerini sonuna kadar yapıyorlar. Bizde teşkilat olarak en küçük birimlerimize varıncaya kadar bu önemli ve kutlu tolculuğun içinde yer almak zorundayız. Görevlerimizin sorumluluğu ve bilinci içinde hareket etmek zorundayız. İnşallah önümüzde hangi seçim olursa olsun hazırlıklıyız. Önümüzdeki haftalarda da milletvekillerimizle beraber ilçe ve belde ziyaretlerimize başlayacağız.”
Yapılan konuşmaların ardından Milletvekilleri Ruhi Açıkgöz, İlknur İnceöz, Ali Rıza Alaboyun, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Ak Parti İl Başkanı Fatih Yıldırıcı, Merkez İlçe Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve İGM Başkanı Özkan Doygun partililer ve vatandaşlarla bayramlaştı.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

8 Yorum

  1. Bayramlara siyasi olay ve siyasi yorumların karıştırılmasına karşıyım.Açıklama yapacak günler çuvala mı girdi ? İlla her kameraya bir şey söyleyecekler…

  2. Bence iktidar partisi seçimleri kazanmanın rehavetine kapılmış durumda. Gezi olaylarında halk ve gençler hiçbir siyasi partiye yakınlık göstermediler. Eğer siyasi bir rant yoksa işin içinde bu kadar insanın derdi neydi. Bunu iyi anlamak lazım.

  3. En azından bayramlaşmada ülke sorunları bir yere bırakılmalı

  4. haklısın bayramda sorunlar bırakılıp barıs mesajları verılmelı

  5. Toplumu sen şöylesin ben böyleyim diye dışlamaktan daha ziyade ortak bir nokta bulmamız gereklidir.Yoksa parçalanırız.

  6. Yiğit Ali Demir

    Gezi parkında kimin haklı kimin haksız olduğu bence hala belli değil. Eğer taraflar uzlaşma yoluna giderse her sorunun tatlı dille çözüleceğine inanıyorum

  7. Gezi parkı dönemi çok karışık bir dönemdir. Haklı olanlar olayları çıkartarak haksız duruma düşmüştür. işler bambaşka yerlere gitmiştir. benim en çok üzüldüğüm vatan milet sakarya diyerek amaçlarının dışında insanları kullanmaları.

  8. Bu gezi olayları aslında tamamen başka ülke istibaratlarının işiydi ve buda ülkemize çok zarar verdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir