Ana Sayfa Haberler Başsavcı Taner AKSAKAL “Eski Ceza Evi Park Olabilir”

Başsavcı Taner AKSAKAL “Eski Ceza Evi Park Olabilir”

BAŞSAVCI TANER AKSAKAL “ AKSARAYLILARIN YARARLANACAĞI GÜZEL BİR PARK OLUR”

 

 

Aksaray’ın Aratol Mahallesi sınırlarına 1500 kişilik yeni cezaevi yapılması üzerine mevcut bulunan 60 yıllık eski cezaevinin yerinin de yeşil alan olarak değerlendirilmesi hedefleniyor.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta ve Cumhuriyet Başsavcısı Taner Aksakal Yeni cezaevinin yapım çalışmalarını yerinde incelerken “Eski cezaevinin yerini nasıl değerlendireceksiniz? Sorusuna şu şekilde cevap verdiler.

Cumhuriyet Başsavcısı Taner Aksakal “ Sayın Başkanımız orayı yeşil alan ilan etti. Mevcut cezaevinin olduğu yer imar planında yeşil alan olarak geçiyor. Gerçekten 1950 yılında dikilmiş ağaçlar var. O kadar güzel ağaçlar. Aksaraylılarında yararlanacağı güzel bir park olur. İsabetli bir karar olmuş.”

Belediye Başkanı Nevzat Palta “ Cezaevinin olduğu bölge hakikaten güzel bir yeşil alan olarak gözüküyor. Tabi değerlendirilebilir. Orada belediyenin de mülkü var Hazinenin de var. Ama en güzeli tabiî ki yeşili ile beraber belki müştemilatta yapılabilir. O yeşili ve o ağaçları da mümkün olduğu kadar korumak lazım. Nereden baksanız 60 yıl bir insan ömrü kadar. O ağaçların büyümesi kolay bir şey değil. Onunla beraber belki çevresi değerlendirilebilir. Sonuçta bir kısmı hazine bir kısmı belediyenin mülkiyetinde İnşallah hayırlı olarak değerlendirilir”

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

7 Yorum

  1. Bu sayede yeşil alanımız artar. Umarım olur.

  2. inş. o şekilde değerlendirilir, fakat devletin 1 binayı yıkıpta yerine yeşil alan yapacağını sanmıyorum

  3. güzel bir proje gerçekleşmesi dileğiyle

  4. Park değil müze yapın. park heryerden olur ama orada müze olur.

  5. Müze olmasi daha uygundur park icin yeterli bos alan mevcut

  6. Çok güzel bir porje olacagını temenni ediyorum

  7. ankara’da ulucanlar cezaevi müze yapıldı ve çok da güzel oldu. aynısı yapılabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir