Ana Sayfa Haberler Başkan PALTA; Mısır’da yapılan katliamı kınadı

Başkan PALTA; Mısır’da yapılan katliamı kınadı

Başkan PALTA; Mısır'da yapılan katliamı kınadı
Başkan PALTA; Mısır’da yapılan katliamı kınadı

Mısır’da darbe yönetimine ait güvenlik güçlerinin Adeviyye meydanındaki darbe karşıtı Müslümanlara açtığı ateş sonucu 200’den fazla kişinin öldürülmesi ve 5 bin kişinin yaralanması olaylarına Türkiye’nin her ilinde olduğu gibi Aksaray’da da tepkiler çığ gibi artıyor.
Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta Hasas mahallesinde düzenlenmekte olan Ramazan Özel Programında yaptığı konuşmada Mısır’da meydana gelen olaylardan dolayı çok büyük üzüntü duyduğunu belirterek bu nedenle Ramazan programının müzikal bölümlerini iptal ettiklerini sadece çocuklara yönelik gösteri ile ilahi ve sema gösterilerine yer verildiğini kaydetti.
Mısır’da darbe yönetimi tarafından yapılan katliamı sert bir dille kınayan ve lanetleyen Başkan Nevzat Palta konuşmasında şunları söyledi “ Üzülerek söylüyorum Mısır’da 200’den fazla Müslüman kardeşimizi darbe yönetimi hunharca katletti. Ben buradan onları lanetliyorum. Orada şehit olan kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmetler temenni ediyorum İnşallah o kutlu davaları kutlu mücadeleleri sonuca ulaşır. Diye düşünüyorum.
İşte dünya böyle demokratik olarak seçimle gelen insanları bile hazmedemiyorlar. Eğer gücün varsa darbe gücü ile değil sandıkta milletin oyu ile milletin teveccühü ile geleceksin bu ülkeyi idare edeceksin.

İNŞALLAH BİZLER SEÇTİĞİMİZ GÜZEL İNSANLARA SAHİP ÇIKARIZ

Hamd olsun Türkiye’mizde demokrasi gelişiyor. Sandığa güven artıyor. İnşallah bizlerde bunlardan ders alırız. Seçtiğimiz insanlarımıza o güzel insanlara sahip çıkarız. Demokrasiye, insanların hak ve özgürlüklerine sahip çıkarız.

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

2 Yorum

  1. Müslümaniz sonucta tepki vermez isek bizlerinde zararina olur ilerde

  2. sen siyasetçi değilsin,bulunduğun şehre hizmet için getirildin oraya.Mezarlıklarla uğraşmakdan,tribünlere oynamakdan mısırla ilgilenmekden vazgeçde şehrin yıllardır çözüm bekleyen kronikleşmiş meseleleriyle uğraş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir