Ana Sayfa Haberler ATSO Paneline Yoğun İlgi

ATSO Paneline Yoğun İlgi

haber_346Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü İsmet Çağlar’ında hazır bulunduğu panelde ayrıca Organize Sanayi Bölgesinde bulunan birçok fabrikaların yöneticileri de yer aldı.

ATSO BAŞKAN V. KERİM YARDIMLI “ DESTEKLERİ EN İYİ ŞEKİLDE KULLANMAK LAZIM”

Panelde ilk olarak ATSO Başkan Yardımcımız Kerim Yardımlı konuşma yaparken, TÜBİTAK desteklerinden en iyi şekilde yararlanılması gerektiğinin altını vurgulayan Başkan Yardımcımız Kerim Yardımlı; “ Birçok alanda destek programları veren TÜBİTAK’IN sanayici iş adamlarına sağlamış oldukları bu destekleri en iyi ve en verimli şekilde kullanılması gerektiğini vurgulamak istiyorum. Özellikle üretim yapan işletmelerimizin bu konuda daha etkin bir şekilde çalışarak bu destekleri kullanılmasından yanayım panele katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ASÜ REKTÖRÜ PROF.DR. MUSTAFA ACAR “ ÜNİVERSİTE İLE İŞBİRLİĞİ YAPIN ”

Panelde sunum öncesi konuşan ve iş adamlarına seslenen Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mustafa Acar; “ Üretim yapan firmalar açısından bu panelin yapılması çok yerinde bir durumdur. Aksaray sanayisinin gelişmesi için Üniversite ile iş birliği yapması gerekmektedir. Eğer ki Üniversite ile çalışmaz iseniz Aksaray sanayisi ilerleme kaydedemez. Aksaray Üniversitesine geldiğimiz günden itibaren bu konuya çok önem verdik ve TÜBİTAK ile sanayi iş birliğine vardık. Üniversitemize gelin projelerinizi uzman hocalarımızla hazırlayın ve Aksaray Sanayisinin gelişmesinde katkınız olsun.

Sizleri Aksaray Üniversitesine davet ediyorum kapımız herkese açık buyurun gelin araştırmalarımızı çalışmalarımızı yerinde görün, bu anlamlı paneli düzenleyen Ticaret ve Sanayi Odası yetkililerine teşekkür ediyor, iyi günler diliyorum” Dedi.

Panelin son bölümünde Tübitak Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Daire Başkanlığı, Eğitim, tanıtım ve program değerlendirme müdür vekili Ercan Orhan’ın sunumunu dikkatle dinleyen sanayici iş adamları anlatılanları not ederek firmalarında uygulamak ve devletin firmalara TÜBİTAK aracılığı ile sunduğu fırsatlardan yararlanmak istediklerini dile getirdiler.

Birçok projeleri oldukları ve bunları uygulamak için yeterli destek bulamadıklarını belirten işletmeciler panel sonrası artık böyle bir sıkıntının olmadığını yeterli desteğin TÜBİTAK tarafından verildiğini belirterek paneli düzenleyenlere sonsuz teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

11 Yorum

 1. panel oldukça keyifliydi, önemli konulara değinildi.

 2. yani diyorki para verin len bana :f

 3. İlgi var peki devamı?

 4. sevindirici haberler…

 5. bunlar güzel işler

 6. sevindirici güzel haberler ve işler kolay gelsin 🙂

 7. Panellere bu kadar ilgi çok olmaz aslında. Tartışma falan olsaydı güzel olurdu.

 8. bu tarz panellerin yapılmasını destekliyorum.en azından sorunolar bilinsede gündeme gelerek, ortak hareket etme imkanı doğuyor

 9. üniversite ile iş birliği çağrısı çok yerinde ve mantıklı..

 10. yine kaçırdık. ne zaman ayağımızı şehirden dışarı atsak önemli bir şey oluyor.

 11. sevindirici güzel bir haber devamının gelmesi dileğiyle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir