Ana Sayfa Haberler ASÜ Rektörü Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Toplantısında Konuştu

ASÜ Rektörü Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Toplantısında Konuştu

ASÜrektör (3)Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Kamu – Üniversite – Sanayi İşbirliği Bölgesel Toplantısı’ Nevşehir’de gerçekleştirildi. Toplantıya Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar da katıldı.

Toplantının açılışında Ahiler Kalkınma Ajansı üyesi olan Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde’nin potansiyellerine ilişkin bilgiler verildi. Aksaray’ın sanayi konusunda yakaladığı ivmeden de söz edilen toplantıda üniversitelerin, kamunun, sanayicilerin ve sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelmesi ile birlikte bölgenin çok daha hızlı biçimde ilerleyeceği ifade edildi. Aksaray Valisi Selami Altınok, toplantıda yaptığı konuşmada, Aksaray’da sanayi sektörünün yanında tarım ve hayvancılık sektöründe de önemli gelişmeler kaydedildiğini vurguladı. Vali Altınok, “Hep beraber bir olduğumuz, güçlü olduğumuz takdirde, kamu ve özel sektörün birbirlerine yardımcı olması durumunda üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yok” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Aslan moderatörlüğündeki panele geçildi. “2023’e 10 Kala, AR-GE ve Yenilikte Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Nevşehir, Niğde” konulu panelde konuşan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, son derece önemli konulara temas etti. Rekabet üstünlüğünün sağlanabilmesi için yenilikçilik ve inovasyon gibi hususların önem arz ettiğini kaydeden Rektör Acar, bunlar için de AR-GE çalışmalarının daha üst seviyelere çıkması gerektiğini söyledi. Panelde ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar’la birlikte Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız, Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Görür, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız, DİTAŞ Doğan Yedek Parça İmalatı ve Teknik A.Ş. AR-GE Müdürü Sezai Aydın ve Dav Makine Sanayi Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Dilşat Özçelik’te birer konuşma yaptı.

Türkiye’nin bilim ve teknoloji ile kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Türkiye’nin 26 bölgesinde yapılması planlanan toplantıların 15’incisinin gerçekleştirildiği, bu toplantılarla beraber 49 ilin ekonomisinin masaya yatırıldığı belirtildi.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

7 Yorum

  1. Rektör Aksaray üniversite icin aktif cok calisiyor bunu taktir etmemek elde degil.

  2. Bundan sonra her halde rektör hakkında ileri geri konuşmalarda bulunmazlar. Adam çalışıyor.

  3. Umarım görev süresince iyi işler çıkarır da ASÜ daha bilinen bir üniversite olur

  4. Bülent Yüksel

    iyi rektör, göreve geldikten sonra, yaptığı icraatlar sayesinde tekrardan görevden alınmaz.hadi hayırlısı

  5. iş birliği yapmak çok önemli başarılar

  6. rektörümüz bir tane valla. çok büyük projeleri var, umarım önü kesilmez.

  7. sanayinin gelişmesi istihtam açısındanda iyi olucaktır..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir