Ana Sayfa Haberler ASÜ Rektörü Acar Yeni Açılan Fakülteyi Ziyaret Etti

ASÜ Rektörü Acar Yeni Açılan Fakülteyi Ziyaret Etti

rektörziyaret (1)Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, yeni kurulan ve bu yıl ilk defa öğrenci alan İslami İlimler Fakültesi’nin (İİF) Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bahaüddin Varol’u ve akademisyenleri ziyaret etti. Yeni eğitim – öğretim yılını kutlayan ASÜ Rektörü, İİF’nin kurulumunda emeği geçenlere plaket verdi.

 

– 2,5 Yılda Fakülte Sayısı İki Kattan Fazla Arttı –

 

İİF’nin yeni bir fakülte olduğunu ve bu yıl ilk kez öğrenci aldığını söyleyen Rektör Acar, yaklaşık 2,5 yıl önce görevi devraldıklarında ASÜ’de 4 fakülte olduğunu, bugün 9 fakülteye ulaşıldığını ifade ederek “Yani fakülte sayısı iki kattan fazla arttı” dedi. Yeni fakülteler arasında fiilen eğitime başlayan ilk fakültenin İİF olduğunu anımsatan ve kontenjanın tamamının dolduğunu ifade eden ASÜ Rektörü, önümüzdeki yıldan itibaren, İİF’nin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği dışındaki bölümlerine de öğrenci alacaklarını vurguladı.

 

– Hocalarımızın Yurtdışı Deneyimlerini Önemsiyoruz –

 

Eğitim çalışmaları münasebetiyle yaklaşık 3 aydır Ürdün’de bulunan akademisyenlerin üniversiteye döndüğünü belirten ve ‘hoş geldiniz’ dileklerini ileten Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar, yurt dışı deneyimlerini önemsediğini ifade etti. İİF’deki hocaların mutlaka yurtdışı görmesini ve dil konusunda pratiğe ihtiyacı varsa bunu takviye etmesini isteyen ASÜ Rektörü, “Hocalarımız yeni kütüphaneler, yeni kaynak eserler, yeni araştırma konuları peşinde koşsun ve daha donanımlı insanlar olarak üniversitemize hizmet etsinler arzusundayız” dedi. Yeni eğitim – öğretim yılının ilk günlerinde Rektör Acar’ın kendilerini ziyaret etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İİF Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bahaüddin Varol, İİF’nin yeni bir fakülte olduğunu ve ilk öğrencilere kavuşmanın sevincini yaşadıklarını söyledi. 

 

Yapılan konuşmaların ardından ASÜ Rektörü, İİF’de görev yapan akademisyenlerle tanıştı ve istişarelerde bulundu. Ziyaretin son kısmında İİF’nin kurulumunda emeği olan akademisyenlere Rektör Acar plaket verdi.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

7 Yorum

  1. Tebrik ederim öncelikle. Umarım üniversitemiz dahada büyür ve şehre daha çok katkı sağlar.

  2. İslami ilimler fakültesi açılışı hayırlı olur inşallah

  3. Sayın rektörü bu inceliğinden dolayı bizlerde buradan tebrik edelim

  4. rektörümüze tebrikler.

  5. Dediğim gibi ziyaretlerin ardı arkası yok :))

  6. herkes oldukça mutlu, inş. eğitim kalitesine bizleri bu kadar mutlu eder

  7. iyi eğitim, iyi bir gelecek… aksaray iyi bir geleceği hak ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir