Ana Sayfa Spor ASÜ Öğrencileri Akdeniz Oyunları’nda 4 Madalya Kazandı

ASÜ Öğrencileri Akdeniz Oyunları’nda 4 Madalya Kazandı

#Aksaray #Üniversitesi (ASÜ) öğrenci olan 5 sporcu, 17’nci Akdeniz Oyunları’nda 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 4 madalya kazandı. ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, tüm sporcuları tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

ASÜ öğrencilerinden Rıza Kayaalp, 120 kilo grekoromen güreşte altın madalyaya ulaşırken, Özge Bayrak, badminton çift bayanlarda altın madalya kazandı. Özge Bayrak aynı zamanda badminton tek bayanlarda da gümüş madalyanın sahibi oldu. 17’nci Akdeniz Oyunları hentbol takımında yer alan ASÜ öğrencisi Tuğberk Çatkın ise bronz madalya kazandı. Atletizmde Türkiye’yi ve ASÜ’yü temsil eden Hasan Pak ve Halit Kılıç ise son derece güzel yarışmalarına rağmen madalya alamadı.

– Tüm Sporcularımızı ve Hocalarımızı Kutluyorum –

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, Akdeniz Oyunları’nda gösterdikleri üstün başarılar münasebeti ile tüm sporcuları kutladığını belirtti. Türkiye’nin, 17’nci Akdeniz Oyunları’nda madalya rekoru kırdığını söyleyen Rektör Acar, “Bu rekora üniversitemiz öğrencilerinin de katkı vermesi bizleri memnun etmiştir. Tüm sporcularımızı ve sporcularımızın yetişmesinde son derece önemli katkıları olan hocalarımızı kutluyorum” dedi. 17’nci Akdeniz Oyunları’nın ardından madalya sıralamasında İtalya birinci olurken, ev sahibi Türkiye ikinci, Fransa ise üçüncü oldu. Türkiye, oyunları 47 altın, 43 gümüş ve 36 bronz olmak üzere toplam 126 madalya ile tamamladı.

ASÜ’lü sporcular elde ettikleri başarılarla, Türkiye’nin madalya sıralamasında 2’nci olmasına önemli bir katkı sunmuş oldu.

 

akdeniz oyunlari aksaray universitesi (1) akdeniz oyunlari aksaray universitesi (2)

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

5 Yorum

  1. sporcularımızı tebrik ediyoruz gerçekten zor sartlar altında mukemmel basarı elde edıyorlar.

  2. badminton sadece ilimizde değil birçok ilde artık yaygın, umarım daha da gelişir, turnuvalar artar

  3. böyle haberleri duymak çok güzel. yeni spor dallarına çalışmamız gerekiyor.

  4. çok gurur verici bir olay bu. başarılarınızın devamı gelir umarım

  5. şahsım adına çok gurur duydum çok memnun oldum. gençlerin böyle başarılı olması kendilerinden sonra gelecek nesillere örnek olmalı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir