Ana Sayfa Haberler ARISOY, “ÜLKELER ARASI DEĞİŞİME ÖNEM VERİYORUZ”

ARISOY, “ÜLKELER ARASI DEĞİŞİME ÖNEM VERİYORUZ”

“Kültürlerarası İletişimde Değerler Eğitimi” Projesi kapsamında değişik ülkelerden ilimize gelen bir grup Avrupalı Genç Gençlik Merkezimizi ziyaret etti.

​ Sınırların kalktığı mesafelerin kısaldığı günümüz Avrupa’sında pek çok farklı kültür bir arada ve uyumlu bir şekilde yaşama alışkanlığı kazanmaktadır. Bu kapsamda İngiltere, Ürdün, Slovakya ve Türkiye’nin yer aldığı “Kültürlerarası İletişimde Değerler Eğitimi” konulu proje kapsamında Aksaray’a gelen gençler Gençlik Merkezimize gelerek yapmış olduğumuz faaliyetler ve projelerimiz hakkında bilgiler aldı.
Ebru ve Kaligrafi sanatının nasıl yapıldığını gören gençler daha sonra fırçayı ellerine alarak ebru yaptılar.
Avrupa ve komşu ortak ülkelerin insani ve evrensel değerleriyle tanışmak ve bu değerlerle kendi değerlerimiz arasında etkileşimi artırmak amacıyla ülkemize 20 katılımcı gençle bir toplantı yapan il müdürümüz Süleyman Arısoy, bakanlığımızı tanıtarak, faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.
Gençlerin sorularını da yanıtlayan Arısoy, 81 il ve birçok ilçemizde bulunan Gençlik Merkezlerine çok önem verdiklerini belirterek, gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak amacıyla buralara yönlendirdiklerini de ifade etti.
Arısoy, ülkeler arası değişime önem verdiklerini, özellikle barışa ve kardeşliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde kendilerini misafir etmekten son derece memnun olduklarını da sözlerine ekledi.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

8 Yorum

  1. Bu tür değişimler aksaray gençliği içinde çok önemli.

  2. farklı ülkeler, insanlar, memleketler görmek bir gencin bakış açısını genişletir fikir dünyasını zenginleştirir. Evrende ne konumda olduğunu görmesini sağlar.

  3. Hem misafirin hem de misafir edenin kültürünün ve bakış açısının gelişeceği güzel bir proje.Destek verilmeli elbette.

  4. Bu çok güzel bir örnek, umarım verilen önem bizlere kanıtlanır.

  5. Bende diğer arkadaşlara katılıyorum,çalışmalardan ötürü kendisini kutluyorum

  6. işte bu güzel. kültür ve medeniyet kaynaşması çok önemli.

  7. genç kardeşlerimizin bu çalışmaları umut verici

  8. bu tür çalışmaların devamı gelmeli ve desteklenmeli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir