Ana Sayfa Haberler Aratol’a doğalgaz verildi

Aratol’a doğalgaz verildi

dogalgaz aratol aksaray (1)BAŞKAN NEVZAT PALTA TARAFINDAN DOĞALGAZ MEŞALESİ YAKILARAK ARATOL’A İLK GAZ VERİLDİ

Aksaray’ın Aratol Mahallesi Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’nın gayretleri sonucu doğalgaza kavuştu.
Aratol’da düzenlenen doğalgaz yakma törenine Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, AK Parti Aksaray İl Başkanı Fatih Yıldırıcı, AKGAZ Aksaray Şube Müdürü Murat Küçükkaptan ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılışta bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nevzat Palta, doğalgazın dünyanın en temiz yakıtı olduğunu ve ekonomik anlamda da vatandaşı rahatlatacağını söyledi.
Doğalgaz’ın büyük bir nimet olduğunu belirten Başkan; “Doğalgaz Aksaray’a 2004 – 2005 yıllarında geldi. Temennimiz tüm şehirde doğalgaz aboneliğini gerçekleştirmektir. Şu an toplam 52,500 civarında doğalgaz abonemiz var. Fakat Aksaray’da halen evinin önünden doğalgaz hattı geçip de doğalgaz almayan vatandaşlarımız var. Doğalgaz büyük bir nimettir. Vatandaşlarımız bu nimetin faydalarını bilseler, yaşasalar vazgeçmeleri mümkün değil. Doğalgaz taşıma, yakma, kül, kömür derdi olmayan dünyanın en temiz yakıtıdır. Bugün mutfakta bir tüp kullanıyoruz bir tüpün fiyatı da 75 lira, yaz ayında da duş için bir tüp kullanıyoruz ve iki tüp 150 lira yapıyor, bunu 12 ile çarparsanız 1800 lira yapıyor. Doğalgaz kullananlar ise ayda sadece 8-10 lira ödüyor bu da yılda en fazla 120-150 liraya tekabül ediyor. Böylece doğalgaza geçen vatandaşlar sadece tüpten 1000 – 1500 lira kar edecek. İşte nimet budur. Vatandaşlarımız doğalgaz sayesinde bütün zahmetlerden kurtulup ısınma şansı da bulacak. Fakat doğalgazı ısınma için kullanacak vatandaşların binalarını yalıtım yaptırması gerekiyor. Bunlar yapılırsa ısınmada da ekonomik olarak karlı olacaksınız” dedi.
Haberin devamı diğer sayfalarda

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

6 Yorum

  1. Aratol Bld sakinleri mahalle olmayi kabul ederek iyi bir karar verdiklerini düsünüyor mu? Sonucta bu kadar hizmet kisa zamanda ulasmazdi.

  2. Bu gerçekten süper bir haber

  3. gerçekten güze bir haber. Aratol Bld. sinin artık doğal gazı var. Orada yaşayanlar için büyük kolaylık

  4. Soba devri yavaş yavaş kapanıyor. 10 yıla kalmaz tüm Türkiye doğalgazlı olur.

  5. Mantolama olmadan doğalgaz yok diye biliyorum, birçok kişi mağdur olabilir.

  6. Hayırlı olsun diyelim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir