Ana Sayfa Haberler Amatör Spor Kulüplerine malzeme yardımı yapıldı

Amatör Spor Kulüplerine malzeme yardımı yapıldı

Aksaray’da 2013-2014 sezonu öncesinde amatör spor kulüplerine İl Özel idare kaynaklarından ayrılan 40 Bin liralık Malzeme yardımı yapıldı
Gençlik hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün Gençlik Merkezi konferans salonunda düzenlenen malzeme teslim törenine Vali Selami Altınok, Belediye Başkanı Nevzat Palta, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ , GSİ müdürü Süleyman Arısoy, ASKF Başkanı Cavit Kılıç, Amatör Futbol Kulüp başkanları ve antrenörler katıldı.
Aksaray belediye Başkanı Nevzat Palta yaptığı konuşmada şunları söyledi “ Özel idaremizin Sayın valimizin uhdesinde bu amatör kulüplerimize inşallah malzeme yardımı yapacağız. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Bu konuda hiçbir endişeniz olmasın. Laf olsun diye söylemiyorum. Biz ihtiyaç olduğu zaman zaten yapılması gerekenleri yapıyoruz.
Aksaray da hakikaten güzel şeyler olmaya başladı oluyor da zaten. Benim her zaman bir felsefem var. Sporu 11 kişinin oynadığı veya 3-5 kişinin yapıp ta binlerce insanın ondan mutlu olması tabii ki güzel bir hadise ama esas spordan amacımızın şu olması lazım hedef olarak. Tabana yaymamız lazım. Toplumun topyekûn sporla hemhal olması lazım. Eğer bu hedefimizi gerçekleştirebilirsek gerçekten kafası beyni vücudu dinç sağlam insanlar topluma gençler kazandırmış oluruz. O açıdan ben profesyonel olarak spor yapan kardeşlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Onlar semboldür. Güreşte olsun futbolda olsun teniste olsun voleybolda basketbolda olsun profesyonel olarak yapan insanları yürekten kutluyorum. Onlar bizim zaman zaman sevindiriyorlar zaman zaman üzdükleri de oluyor ama sonuçta bu spordur. Onları ben tebrik ediyorum.
Aksaray da şu anda Süleyman kardeşimizin verdiği rakamlara göre 6000’in üzerinde kardeşimiz şu anda amatör ruhla spor yapıyorlar. Sadece 1.000 civarında bizim Aksaray belediye spor okulu olarak bu yaz sezonunda bunun yanında 300 kadar lisanslı olan kardeşlerimiz var. Bu insanlarımıza spor verdiriyoruz. Tabii ki gençlik spor bizden önce olacak ona bir şey dediğimiz yok. Ama hayırda yarışalım diye bir felsefemiz var. Güzellikte yarışacağız hayırda yarışacağız. İyilikte yarışacağız. Burada herkes yarışacak. Burada kıskançlık falan yok. Kim daha fazla bir adım daha öndeyse tebrik edeceğiz.
Sayın valimiz başta olmak üzere çok daha fazla iş yapanı biz alkışlayacağız. Bizim hedefimizde ona ulaşmak olacak. Amaç sporu topyekûn toplumumuza sevdirmek ve aynı zamanda yapmak olarak değerlendiriyoruz. O açıdan emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
Tabii ki Aksaray da bu yıl profesyonel lige çıkan bir takımımız oldu. Ben tebrik ediyorum. Allah yardımcıları olsun Allah muvaffak etsin diyorum. Yine sanayi sporumuz var. Tebrik ediyoruz. O imkânlara rağmen çıktılar oynadılar bal ligine çıktılar. Onları da tebrik ediyorum. Yine tabandan gelen belediye spor olmak üzere 17 civarında amatör spor kulüplerimiz var. Bunlar da gerçekten amatör ruhla bu işi yapan kardeşlerimiz var. İnşallah onlara da biz başarılar diliyoruz. Tabii ki desteklerimiz olacak. Sayın valimiz başta olmak üzere bizlerde destekçiyiz. Destek sadece bununla olmaz.
Sporun altyapısını oluşturmak lazım. Şu anda Aksaray da o anlamda gerçekten ciddi şeyler oluyor. İşte gençlik spor il müdürümüzün bakanlığımızın hükümetimizin yapmış olduğu o muhteşem hizmetler. Şimdi değerli dostlar burada bir öz eleştiri yapalım. Yapılan hizmeti tabii ki eleştirmek çok kolay. Fakat bu şehre bir kimse bir fazla çivi çakıyorsa bunu alkışlamayı bilmemiz lazım. Hizmetin kıskançlığı olmaz.
Bakın ben şu anda Aksaray’ımızın ufkunu açan olimpik yüzme havuzu var biliyorsunuz değil mi. Şu anda onu eleştiren var mı? Peki, onun ilk yapılırken açın gazetelerdeki eleştirilere bir bakın. 20 trilyonluk bir proje. Şuna inanın risk alarak yapın dedim kardeşim sorumluluğu bana ait. O riski aldık o proje bakın şu anda hayata geçti. Kim kazandı dostlar şehir kazandı Aksaray kazandı. Büyük bir proje biz orada ani bir karar verip radikal bir kararla o sıkıntıları göğüsleyerek o projenin Aksaray’a kazandırılmasında biraz gevşek davransaydık bu Aksaray da 20 trilyonluk olimpik şartlarda yüzme havuzu olmayacaktı. O eleştiri yapan kardeşim başım gözüm üstüne ama şu anda çocukları da yüzüyor kendileri de yüzüyor. O açıdan dostlar burada bizim resmin bütününe bakmamız lazım. Eğer biz teferruata boğulursak şehre kaybettiririz. Geleceğimizi sıkıntıya sokarız. Bu tür projelerde hakikaten şehrin ufkunu önünü açacak projeler geldiği zaman eksiğimiz varsa tamamlayalım önümüzü hedefimizi iyi görelim.
Şimdi bu açıdan büyük projelere destek vereceğiz. 2500 kişilik kapalı spor salonu. Hatta o zaman dediler ki başkanım burayı size verelim. Ne olacak rant. Hayır ben kesinlikle rant beklemiyorum. Her şey para değil ama burayı spor adına bir şey yapabilirsek şehir kazanır dedik. Şehrin merkezinde olması büyük bir avantaj. Yürüme mesafesinde olması büyük bir avantaj. O açıdan önemli. Dostlar küçük düşünmeyeceğiz. Bakın 2500 kişilik sağ olsun sayın valim vekillerimiz bizlerinde katkılarıyla şu anda 3000 kişiye çıkarıldı. Göreceksiniz Aksaray’ın önünü ve ufkunu açacak müthiş bir projeyi inşallah kısa bir süre içerisinde kazandırmış olacağız. Tabii ki burada Suat beyi unutmayalım. Sayın bakanımız buraya geldiğinde bizlerinde olduğu bir ortamda talimatlarını verdi. Onun için büyük düşüneceğiz. Küçük düşünen değerli dostlar büyük kaybeder. Büyük düşüneceğiz büyük kazanacağız.
Aksaray’ımız 30-40 yıl önceki Aksaray değil. Kimse kusura bakmasın. Aksaray daha modern daha çağdaş yaşanabilir bir şehir yapma konusunda el birliği gönül birliği içerisinde hepimiz omuz omuza vereceğiz bu şehri daha iyi noktalara getireceğiz.
Toki bölgesinde projesi hazırlanma aşamasında 130 dönümlük yerde kapalı spor salonu 750 kişilik halı sahası çim sahası tenis kortu spor kompleksleri o bölgeye yapacağız. Her taraftan yapacağız ki o bölgeye her taraftan şehir kazansın. Modern bir yapıya inşallah kavuşturalım diyorum. Sonuç olarak emeği geçenlere başta sayın valim olmak üzere teşekkür ediyorum. Bizim katkılarımız da inşallah ilerde olur diye düşünüyorum. Olacak inşallah. Tekrar sporcu kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum. Bütün sporcu kardeşlerime başarılar diliyorum.
Yapılan konuşmaların ardından Futbol kulüplerine Vali Selami Altınok ve Belediye Başkanı Nevzat Palta tarafından eşofman ve krampon dağıtıldı.
2012-2013 sezonunda dereceye giren minik atletlere de çeşitli hediyeler ve bu sezon ücretsiz yaz okullarında 6 bin üzerinde sporcu oluşmasında emeği olan GSİ antrenörlerine başarı plaketleri verildi.

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

4 Yorum

  1. Çocuklarımıza ve gençlerimize harcadığımız paranın tek bir kuruşu bile ziyan değildir. Onların en iyi şekilde yetişmesi için elimizden geleni yapmalıyız. Özellikle spor ve sanat onlar için önemli birer ilgi alanıdır.

  2. Bugun yapılan katkılar gelecekte ulkemızın gelısımıne katkı saglayacaktır.

  3. güzel bir girişim.inş. takımlara yararlı olur

  4. klüplerin gelişimi yeni sporcularla ülkemizi temsil edicek yeni yetenekleri keşfetmede yardımcı olucaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir