Ana Sayfa Haberler Aksaray’lı Hacılar Kutsal Topraklara Yollandı

Aksaray’lı Hacılar Kutsal Topraklara Yollandı

hacı (4)Aksaraylı hacı adayları her yıl olduğu gibi bu yıl da Kutsal topraklara uğurlanmaya devam ediliyor.
190 kişilik hacı adayı kafilesi Şehirlerarası otobüs terminalinde düzenlenen uğurlama töreni ile kutsal topraklara yolcu edildi.
Akşam saat 23.30 da Aksaray Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali önünde düzenlenen hacı uğurlama törenine Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, hacı adayları ve yakınları katıldı.

Hacı adaylarının uğurlanması sırasında adaylara hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nevzat Palta, mukaddes topraklara giden hacı adaylarının Türk milletinden, İslam âleminden ve tüm insanlık adına dualarını esirgememelerini isteyerek şunları söyledi. “Ben öncelikle değerli dostlar kıymetli kardeşlerim hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum. Cenabı Allah’tan kazasız belasız bir şekilde o güzel topraklara o mübarek topraklara kavuşmanızı Allah’tan temenni ediyorum. Tabi bütün bunlarla beraber de bir temennimizde o güzel topraklarda o Allah’ın resulünün hayatının ve ömrünün geçtiği güzel topraklarda ve o Kâbe-i muazzamanın bulunduğu güzel topraklarda haccınızın gereğini en iyi şekilde yapıp işte haccı mebrur bir şekilde günahlarından arınmış bir şekilde annesinden doğmuş gibi tertemiz günahsız bir şekilde yine temennimiz ve duamız o ki tekrar buralara memleketimize eşinize dostunuza kavuşmayı cenabı Allah’tan temenni ediyorum.”

KUTSAL TOPRAKLARDA BOL BOL DUA EDİN

“Değerli dostlar bol dua edin orada. Önce kendinize yakınlarınıza çevrenize bütün Müslüman kardeşlerimize Türkiye’mize bol bol dua edin. Birliğe beraberliğe kardeşliğe çok ihtiyacımız var. o açıdan dua edin çünkü orada duaların kabul olduğu mekanlar ve saatler var. İnşallah o güzel zaman içerisinde güzel mekân içerisinde dualarınızı ederseniz inanıyorum ki ülkemize bütün dünyaya bütün Müslümanlara huzur ve barış gelsin diyorum. Bizden selam götürün o güzel topraklara. Allah’ın resulüne selam götürün. İnşallah tekrar oradan da bizlere selam getirin diyorum. Hakkınızı helal edin diyorum. Hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum.”

Yapılan duaların ardından Başkan Nevzat Palta, hacı adaylarıyla helalleşerek kutsal topraklara uğurladı.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

8 Yorum

  1. Umarım her isteyen gidebilir artık

  2. Allah bizede nasip eder inş. Allah kabul etsin

  3. Allah hepsinin şimdiden kabul etsin.. Sağlıklı dönmeyi nasip etsin.

  4. annemle babam da insallah bu pazar gidicekler allah bizede nasip eder insallah

  5. Allah sag salim gidip donmeyinasip etsin kabul etsin bizede nasip atsin insallah

  6. Lale Kayretli saol ablacim amin insallah

  7. allah hayirlisiyla gidip gelmeye nasip eder insallah, allah kabul etsin

  8. hacları kabul olur inşallah. sağ salim gidip gelsinler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir