Ana Sayfa Siyaset Aksaray’ın geleceği Aksaray’da yaşayanlarla planlanmalı

Aksaray’ın geleceği Aksaray’da yaşayanlarla planlanmalı

Chp-Aksaray-belediye-baskan-adayiKentimizin gelişebilmesi için Aksaray Belediyesi’nin her alanda önderlik etmesi gerekmektedir. Aksaray sanayisinin, ticaretinin gelişmesi Aksaray Belediyesinin yatırımcıları kucaklamasına bağlıdır. İmar, Su, Yeşil, eğitim, kültür aynı şekilde kucaklama beklemektedir.

On yıllık AKP belediyesi Ulaşım ve otopark sorununu çözemediği gibi uygulamaları ile tam bir keşmekeş yaratmıştır… Ağaçlandırma atılımı yapamamıştır. Bırakın atılımı, Atatürk Bulvarında son iki ay içerisinde yaklaşık 40 ağaç kurutulmuştur. Kültür ve sanat konusunda sınıfta kalmıştır. İmar konusunda apartman altlarında garaja giremeyen araçların kot sorununu bile çözememiştir. Spor kulüplerine sahip çıkmamıştır. Kendi görevlerini bile gereği gibi yerine getirmeyen bir belediyeden turizme, sanayiye, ticarete, yatırımcıya sahip çıkmasını zaten bekleyemeyiz.

Aksaray’ın geleceğini Aksaray’lılarla planlamalıyız. On yıldır değerlendirilmeyen yeni yerleşim alanlarını ve yerlerini tartışmalıyız. Yeni bir ticari merkez konusunu tartışmalıyız. Bu konuda bizim önerilerimiz olacaktır. Ancak hemşerilerimizin de önerilerini bekliyoruz.

Aksaray’ımız bir turizm merkezine dönüştürülebilirdi. Bir yatırım merkezine dönüştürülebilirdi. Kentimize gelen turistlerin daha fazla konaklamaları sağlanabilirdi. Belirtilen konularda, Aksaray belediyesi halkın önderi olmak istiyorsa, proje ve uygulama konusunda kafa yormalıdır. Halkın önderi olmak istemeyenler, şimdikiler gibi bu iş benim işim değil diye bakacaktır. Hasandağı’na zirve yapmayan, oranın güzelliğini keşfedemez. Hasandağı’ndaki Sarıgöl’ü görmeyen, yürürken kekik ve yavşan kokusunu hissetmeyenler böyle bir projeyi gerçekleştiremez. Hasandağı’nda yamaç praşütü ve dağ sporu yapmak isteyen gençler çırpınırken, Belediyenin bunlarla ilgisi yoktur. Dağ sporları, dağ yürüyüşleri, tarihi mekânlar, doğal hamamlar, Aksaray’ın lezzetleri bir programa dönüştürülüp tanıtım programları yapılabilirdi. Bu uğraşılar turistlerin daha çok konaklamasını sağlayabilirdi. Aksaray’lıların daha çok para kazanmasına neden olabilirdi. TURSAB toplantıları Aksaray’da planlanabilirdi. Kış turizminin şimdiye kadar edebiyatı yapıldı. Halktan kopuk, ben bilirim, sen karışma, gemileri yaktım, kararlarımı kabul edeceksin şeklinde halka yaklaşan bu belediyenin karşısına kararları halkın verdiği ve uygulamaları halkın denetlediği bir belediyeyi çıkarmalıyız. Aksaray’ın geleceğini Aksaray’lılarla kararlaştırmalıyız. Bu konuda projelerimiz ve önerilerimiz var. Esnaf ve mahalle gezilerinde bunları tartışıyoruz. Genel kabulü görünce, projelerimiz Aksaray’ın kararı haline dönüşecektir.
Kamuoyuna saygı ile sunarız.

CHP AKSARAY BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

DOĞAN KOŞAR

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

11 Yorum

 1. Doğru söylüyor. Öyle sorunlar var ki 10 senede çözülmeliydi. Sonuçta koca bir devlet yönetilmiyor. Bence belediye seçimlerinde parti göz önüne alınmamalı. Kişiye bakarak oy vermeliyiz. Şahsi fikrim bu adama bir şans verilmesi yönünde.

 2. Çok mantıklı ve olması gereken bir şey. Artık İstanbulda halka danışılmadan ufak bir kaldırım bile oynatılamıyor, umarım burada da öyle olur.

 3. Aksaray halkına sorarak sorunları birebir ögrenip çözüm üretmek en mantıklı olanı

 4. Yiğit Ali Demir

  Bu şehrin insanlarının çok iyi şeyler hakettiği kesin ancak bunu kimin verebileceği meçhul bence..

 5. her göreve gelen, sadece görevini yapsa, hiç bir ilimiz,ilçemiz ve beldemiz geri kalmaz…para birilerine tatlı geldiği için bizler kimi seçeceğimizi bile bilemiyoruz

 6. HER İLİMİZE BÖYLE BİR VALİ LAZIM GERCEKTEN COK İLGİLİ BİR VALİ

 7. neyi doğru yapmışlar ki belediyeyi doğru yönetecekler..

 8. Umarım artık yeni bir partiden başkanımız olurda yapılandırmalar hızlanır.

 9. Valla yeşillik olsun diye yeni başkan istenmez.Ben gayet memnunum başkandan.

 10. halk gereken cevabı gerektiği zamanda vericektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir