Ana Sayfa Haberler Aksaray’dan 3. Hac Kafilesi de kutsal topraklara ugurlandi

Aksaray’dan 3. Hac Kafilesi de kutsal topraklara ugurlandi

aksaray hac 2013 (2)Aksaray’dan kutsal topraklara yolculuk devam ediyor. Aksaray belediye başkanı Nevzat Palta 3. Hacı kafilesinde yer alan 31 kişiyi daha uğurladı.

Saat 10.00 da Şehirlerarası Otobüs Terminali önünde düzenlenen hacı uğurlama töreninde Hacı adaylarına hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nevzat Palta, mukaddes topraklara giden hacı adaylarının Türk milletinden, İslam âleminden ve tüm insanlık adına dualarını esirgememelerini isteyerek şunları söyledi. “Öncelikle Cenabı Allah hacı adaylarımıza kazasız belasız sağlık sıhhat içinde o kutsal topraklara kavuşmayı nasip etsin. Bütün bunlarla beraber orada haccın gereğini yerine getirerek inşallah annesinden yeni doğmuş gibi günahsız ve haccı kabul olmuş bir şekilde tekrar Aksaray’ımıza ve eşinize, dostunuza, yakınlarınıza kavuşmanızı temenni ediyorum.
Tabiki hac meşakkattir Büyükler derler ki Hac sabırdır derler sıkıntı olacak zorluk olacak çile olacak ama buna karşı sabır olacak. İnşallah orada güzel bir şekilde namazınızla niyazınızla duanızla ibadetinizle yaptığınız zikirle tavafla haccınızın güzel bir şekilde geçmesini temenni ediyorum.
Biz inanıyoruz ki insanlar orada haccın hükümlerini en güzel şekilde yerine getirdiği zaman annesinden doğmuş gibi günahsız bir şekilde haccı inşallah mebrur olarak memleketimize dönersiniz bizim duamız ve temennimiz odur.
Yüz binlerce insan parası pulu var sağlığı sıhhati yerinde ama hacca gidemiyor niye ? Çağırmıyorlar oradan sizler seçilmiş insanlarsınız Allah size nasip etmiş size demişler ki gel kardeşim gel zamanın doldu demişler ve sizi oraya çağırmışlar. O açıdan siz kendinizi nasipli olarak değerlendirin Şanslı olarak değerlendirin
Oraya gittiğiniz zaman dua edin milletimize, tüm Müslümanlara dua edin dünyada barış için dua edin. Dünyanın her tarafından Mısır’da, Suriye’de Doğu Türkistan’da Myanmarda Afganistanda zulüm var. Zalimin zulmü devam ediyor. Oralar sizin dualarınızın kabul olduğu mekânlardır hele birde dua zamanını yakaladınız mı inşallah o zaman dualarınız da kabul olacak. Milletimize, bizlere bol bol dua edin. Bizden selam götürün o güzel topraklara Allahın resulüne selam götürün haccınız tamam olduktan sonra dönüşte bize selam getirin Hakkınız helal edin. Hepinizi hayırlı yolculuklar diliyorum”
Yapılan duaların ardından Başkan Nevzat Palta, hacı adaylarıyla helalleşerek kutsal topraklara uğurladı.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

10 Yorum

  1. Umarım niceleri gerçekleşir, çok güzel bir şey.

  2. hayırlı uğurlu olsun

  3. allah kabul etsin kazasız belasız gidip gelsinler

  4. Allah kabul etsin şimdiden.

  5. Allah kabul etsin inşallah

  6. Allah kabul etsin. Dönüşüde gidişi gibi olur umarım.

  7. Allah kabul etsin. Manevi bir ziyaret

  8. Allah kabul etsin, İnş. bizede nasip olur

  9. güle güle gidip güle güle gelsinler inş.

  10. Allah tüm hacılarımızın haclarını kabul etsin…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir