Ana Sayfa Haberler Aksaray’da Toplu ulaşımda köklü değişiklik

Aksaray’da Toplu ulaşımda köklü değişiklik

147 YENİ ARAÇ DUALARLA HİZMETE SUNULDUAksaray Belediyesi Özel Halk Otobüsleri
Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Toplu Ulaşımda 147 adet aracı birden hizmete sunarak Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirdi.
Kent Meydanında düzenlenen 147 adet Halk Otobüsünün Tanıtım ve Hizmete sunulması törenine Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Devlet Su İşleri 4.(Konya Bölge Müdürü) Mustafa Uzun, Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkan Vekili Halit Yılmaz, İGM Başkanı M. Mehmet Tüzün Aksaray Üniversitesi rektörü Mustafa Acar, Aksaray Minibüsçüler Odası Başkanı Veysel Öztürk, Aksaray Esnaf Odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan, Oda Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Haluk Şahin Yazgı ve ekibinin göreve gelmesinin ardından büyük bir atağa kalkan ve 1 yıl gibi kısa bir zamanda Aksaray tarihindeki pek çok ilki gerçekleştiren Aksaray Belediyesi, yıllardır küçük bazı rötuşlar dışında neredeyse hiç dokunulmayan toplu taşıma sistemini kökten değiştirdi. Değişim sadece teknik manada araçların yenilenmesiyle kalmadı; modern şehircilik anlayışına uygun biçimde ulaşım mantığı da değiştirildi.
Toplu Ulaşımda Devrim
Aksaray Belediyesi’nin şehre kazandırdığı 147 adet son model toplu taşıma aracının ve yeni sistemin açılışı için bir tören düzenlendi. Törende konuşan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “Amacımız eskiden kalma, modern kent yaşantısında karşılığı olmayan dar görüşlü düzenlemeler değil; köklü sistem değişikliği yapmaktı ve Allah’ın izni, hemşerilerimizin desteği ile bunu başardık” dedi. Değişimi anlatan Başkan Yazgı, bu kapsamda son model 147 adet araç alındığını ve süreç içerisinde yeni araç sayısının artacağını söyledi. Bu araçların iklimlendirme, güvenlik, şehir yaşamına uyum gibi önemli artılarının olduğundan söz eden
Konfor, Güvenlik ve Daha Fazlası
Başkan Yazgı, “Araçlarımız 57 yolcu kapasiteli büyük araçlar ve yolcuların konforu için önemli pek çok özelliğe sahip. İklimlendirme sistemleri sayesinde bu araçlarda yolculuk, yaz ve kış döneminde sorun olmaktan çıkıyor. Araçlar, kabin içi kamera sistemiyle saniye saniye izlenebiliyor ve güvenliği tehdit eden tüm unsurlar net şekilde görülebiliyor. Ayrıca araçlarımızdaki en önemli yenilik engelli kardeşlerimize yöneliktir. Tekerlekli sandalye kullanmak zorunda olan engellilerimiz bundan böyle, hiç kimseye ihtiyaç duymadan, araçlarda bulunan rampalar sayesinde toplu ulaşımı kullanabilecekler” dedi. Başkan Yazgı, araçların sessiz çalışma ve doğayı daha az kirleten çevreci özelliklerinin de olduğunun altını çizdi.
Öncelik Vatandaşların Memnuniyeti
Durakların yenilendiğini ve toplu ulaşım araçlarının 15 farklı güzergâhta günlük 500 kilometre mesafe kat ettiğini belirten Başkan Yazgı, “Günlük ortalama 35 bin yolcu taşınıyor ve bu rakam bazı dönemlerde aylık 1 milyon kişiye kadar ulaşabiliyor. Taşınan yolcu sayısı şehrimizin ne denli hızlı şekilde büyüdüğünün bir göstergesidir. Biz de bu büyüme ivmesini göz önüne alarak, şehrin gelecek yıllarına hitap edebilecek bir sistem kurmaya gayret ettik” dedi. Yeniliğin sadece teknik yenilik cihetinde olmadığını, mantıksal bir sistem değişikliği olduğunu vurgulayan Başkan, “Esnaf kardeşlerimizin iletişim becerilerinin geliştirilmesine yönelik eğitim çalışmalarımız da var. Biz, şehrimizdeki her insanımıza değer veriyoruz ve onlar için gelecek on yılları kurguluyoruz” dedi.Başkan Haluk Şahin Yazgı, yeni sistemin hayata geçmesine emek ve destek veren dolmuşçu esnafı başta olmak üzere tüm ekibine teşekkür ederek, “Yeni araçlarımız şehrimize hayırlı olsun. Bu son nokta değil; kurduğumuz sistem tüm gelişmelere entegre olabilecek bir sistemdir ve bizler tüm yenilikleri ciddiyetle takip ediyoruz” dedi.Yapılan konuşmaların ardından Aksaray Minibüsçüler Odası Başkanı Veysel Öztürk tarafından Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın adına Başkan Vekili Halit Yılmaz’a Esnaf ve SanatkârlarOdaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan’a Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Baydar’a, Aksaray ISUZU Bayii Ferhat Çağlayan’a Teşekkür plaketi verildi.Başkan Yazgı ve beraberindeki protokol üyeleri Aksaray’a hayırlı uğurlu olması amacıyla kurdeleyi keserek 147 adet yeni otobüsü hizmete sundular. Başkan Yazgı ve beraberindekiler araçların tanıtımını izleyerek otobüslerle şehir turuna katıldılar.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

2 Yorum

  1. aksaraya hayırlı olsun ceylan ısuzu yetkili servis elektrik teknisyeni

  2. aksaraya ve aksaray halkına hayırlı ugurlu olsun. hizmetlerin devamı gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir