Ana Sayfa Etkinlikler Aksaray’da Helal Gıda Paneli düzenleniyor

Aksaray’da Helal Gıda Paneli düzenleniyor

q2xh[1]Sağlık-Der Aksaray Şubesi ile Dolunay Eğitim, Kültür ve Araştırma Derneği öncülüğünde “Helal Gıda Paneli” düzenleniyor.

20 Şubat Saat 19.30’da Aksaray Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek Panele konuşmacı olarak kısa adı GİMDES olan Gıda İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Derneği Baş denetçisi Gıda Mühendisi A.Hayreddin İşbilir ile Hayrat Vakfı Kayseri Şube Başkanı ve GİMDES Üyesi İdris Tüzün katılacaklar.

Sağlık-Der Aksaray Şubesi ile Dolunay Derneğinin öncülüğünde gerçekleştirilecek Helal Gıda Paneline, Hayrat Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği, Memur-Sen, Haysiad, Verenel Derneği ve Ensar Vakfı gibi Sivil Toplum Örgütleri destek sağlıyorlar.

Sivil Toplum Örgütleri Platform Başkanı Eyüp Dağdaş, gerçekleştirilecek panelle ilgili kısa bir açıklama yaptı.

Platform Başkanı Dağdaş “Günümüzde tükettiğimiz genetiği ile oynanmış gıdalar , insanlar üzerinde adeta biyolojik terör uygulamakta, insan vücudunu tahrip etmektedir. Piyasalarda üretimi ve tüketimi yapılan gıdaların muhteviyatı hakkında hiçbirimiz yeterli bilgiye sahip değiliz. Ne yediğimizi bilmiyoruz. Özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz tarafından tüketimi çokça yapılmakta olan gıdalar kanserojen ve kimyasal maddeler içermektedir. Gıdalarda kullanılan yağlar ve katkı maddelerinin içeriğini bilmemekteyiz. Gıdaların İslami usullere uygunluğunu kontrol etmeden tüketiyoruz. Helal gıda konusunda merak ettiğimiz bütün soruların cevabını bulacağımız, 20 Şubat Perşembe günü Saat: 19.30’da gerçekleştirilecek ve konusunda Uzman konuşmacılar katılacağı Helal Gıda Paneline tüm Aksaraylı hemşerilerimi davet ediyorum ”dedi.

 

helal gıda (1)-0 helal gıda (1)-1

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

2 Yorum

  1. bir çok yere örnek olacak bir çalışma

  2. Müslümanların hassasiyetleri için yapılan bu işler sevindirici. daha sağlıklı ve helal üretim yiyecekler yaygınlaşmalı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir