Ana Sayfa Haberler Aksaray’da Güvenli Okul Projesi Gerçekleştiriliyor

Aksaray’da Güvenli Okul Projesi Gerçekleştiriliyor

güvenliokulAksaray İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü olarak 2013–2014 Eğitim-Öğretim yılında önceki yıllarda olduğu gibi Güvenli Okul Projesi hazırlanmıştır. Projeyle; öğrencilerimizin güvenli bir ortamda eğitimlerini sürdürmeleri, suça sürüklenmelerinin öne geçilmesi ve muhtemel şiddet olaylarının önlenmesi amaçlanmıştır. Proje kapsamında ilimizde bulunan (23) Lise,(11)Ortaokul,(17) İlkokul ve (19) İlkokul/Ortaokul olmak üzere toplam 70 okula 24 Rütbeli 70 Polis Memuru Okul İrtibat görevlisi görevlendirilmiştir. Görevli Amir/Memurlar görevli bulundukları okulları düzenli aralıklarla ziyaret ederek genel güvenlik ve asayiş yönünden gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamaktadırlar.

Önceliğimiz Okullarımızın çevrelerinde gerekli güvenlik önlemlerini alarak dışarıdan gelecek her türlü tehdit ve tehlikelerin önüne geçmek ve okulların giriş-çıkış saatlerinde okul çevresi ve servis güzergâhlarında gerekli trafik tedbirlerinin alınmasını sağlamaktır. Okul dışında öğrencilerimizin uyuşturucu madde kullanımı ve zararlı alışkanlıklara karşı korunmasına ve şiddet eğiliminden uzak durmasına yöneliktir. Görevli ekipler, okulların yakın çevresinde bulunan umuma açık yerler, park ve İnternet kafeleri sık sık denetlenmekte, bu çevrelerde tek tek veya paketini açarak adet şeklinde sigara satanlara yönelik denetimleri yaparak, kusurlu görülen kişi veya işyerleri hakkında gerekli adli ve idari işlemler yapılmaktadır. Okul çevrelerine gelerek okul ile ilgisi bulunmayan eğitim-öğretim düzenini bozan kişi veya kişiler hakkında 5326 Sayılı Kabahatler Kanunun 32.Maddesi gereğince 182TL idari yaptırım uygulanmaktadır.

Proje kapsamında ilgili birimler kendi branşlarıyla ilgili konularda öğrencileri bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için panel, sempozyum, konferans, eğitim toplantısı gibi faaliyetlerde bulunulmaktadır.

Bizler eğitim ve öğretime katılan herkesin evden okula gidiş, okulda ve okuldan eve dönüş güzergahında görülen olumsuzlukların 7/24 155 Polis İmdat Telefonuna bildirilmesinin sorunların büyümesinin önleneceği ve çözülmesini kolaylaştıracağı düşüncesiyle herkesi sorumluluk almaya BİRLİKTE ÇALIŞMAYA DAVET ediyoruz .GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKALIM.

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü olarak öğrencilerin gelecek yıllara sağlıklı, mutlu, dinamik ve bilinçli gençler olarak YETİŞMESİNİ DİLİYORUZ.

 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

4 Yorum

  1. Bu konuda biraz geç kalınmış olsa bile güzel proje olacak umarım.

  2. güzel düşünülmüş umarım başarılı olur proje

  3. aksaray’ın son yıllardaki büyük değişimine hayran olmamak elde değil. hayırlı olsun.

  4. okul çevresinde gezen serserileri vs. engellemeleri güzel bir uygulama

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir