Ana Sayfa Haberler Aksaray’da çiftçilere 600 Koyun ve 30 Koç Dağıtıldı.

Aksaray’da çiftçilere 600 Koyun ve 30 Koç Dağıtıldı.

#AKSARAY VALİSİ SELAMİ #ALTINOK : ‘NE YAPARSAK YAPALIM #TARIM VE #HAYVANCILIK BU YÖRENİN OLMAZSA OLMAZIDIR’

Eskil Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan koyunculuk projesi ile Eşmekaya Beldesinde 30 aileye 20’şer baş koyun 1 koç olmak üzere toplam 600 koyun 30 koç dağıtımı yapıldı.
Koyun koç dağıtım törenine Aksaray Valisi Selami Altınok, Eskil Kaymakamı Fatih Okumuş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altındağ, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun hak sahibi çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.

Vali Selami Altınok yaptığı konuşmasında, devletin sağladığı imkânları vatandaşların hizmetine sunmanın gayreti içinde olduklarını söyledi.
Hayvancılığın Aksaray bölgesi için çok önemli olduğunu ifade eden Vali Altınok konuşmasında ‘Aksaray’ın yüzde 70’i tarım ve hayvancılık la uğraşıyor. Sanayi gelişiyor turizm ticaret gelişiyor ama bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da bilinir ve görünür gelecekte biz mutlaka tarım ve hayvancılık la uğraşacağız. Bu yörede farklı bir şey yapabilme şansımız yok. Ne yaparsak yapalım tarım ve hayvancılık bu yörenin olmazsa olmazıdır.’ dedi.
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kaynakları kullanılarak hazırlanan proje ile 30 aileye 20 baş koyun 1 baş koç verileceğini böylece çiftçilerin ekonomik olarak daha iyi duruma gelmesini teşvik edildiğini belirten Vali Altınok, ‘Aksaray’da bu tür projeleri çok önemsiyoruz. İnsanlarımızın doğdukları yerlerde doymalarını sağlamak adına yapılan bu projelerden çok güzel sonuçlar alıyoruz. Bu projelerin gerçekleştirilmesinde Aksaray milletvekillerimize, kaymakamlarımıza, vakıf mütevelli heyetlerimize, muhtarlarımıza ve üretici çiftçilerimize çok teşekkür ediyorum. Böyle projeleri yapmaya her zaman devam edeceğiz’ diye konuştu.
Eskil Kaymakamı Fatih Okumuş da eskiden 35-45 bin civarında küçükbaş hayvan bulunan Eşmekaya Beldesinde küçükbaş hayvan sayısının çoğaltılması ve üreticilerin daha çok kazanması adına proje uygulama merkezi olarak beldenin seçildiğini söyledi.
Dağıtılacak koyunların 1 yıl sigortalı olduğunu, 3 aylık yemleri ile birlikte üreticilere verildiğini belirten Kaymakam Okumuş, dağıtılan koyun ve koçların bedeli olan kredinin 2 yılı ödemesiz 6 yılda faizsiz eşit taksitlerle ödeneceğini bildirdi.

Konuşmaların ardından Vali Selami Altınok ilk çekişilişi yaparak hak sahibi çiftçilere koyun ve koçların dağıtımı yapıldı.

#çiftçi, #Eskil, #Hayvan, #Hayvancılık, #Koç, #Koyun, #SelamiAltınok, #Tarım

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

2 Yorum

  1. kurban bayramında sıkıntı çekmeyiz artık, ondan sonraki seneye de 🙂 ithallaere ihtiacımız yok

  2. Göz boyama bence.Kaşık ile verilen bunlar kepçe ile gelicekler yakında.. . .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir