Ana Sayfa Haberler Aksaray Üniversitesine 4 bin’e yakın kişi yerleşti

Aksaray Üniversitesine 4 bin’e yakın kişi yerleşti

2013-Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) tercih sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre Aksaray Üniversitesi’ne (ASÜ) 3 bin 868 aday yerleşti. Toplam 4 bin 695 kontenjanı bulunan ASÜ’de 827 kontenjan şimdilik boş kaldı. Ek yerleştirmelerle boş kontenjanların bir bölümünün daha dolması bekleniyor.

Yeni fakülteler, bölümler, binalar, fiziki alt yapı ve akademik kadro anlamında yaşanan gelişmeler, ASÜ’yü her geçen gün biraz daha büyük bir üniversite haline getiriyor ve tercih edilirliğini arttırıyor. Açıklanan 2013-LYS tercih sonuçlarına göre 3 bin 868 aday ASÜ’ye yerleşti. Yani, yeni akademik yılda yaklaşık 4 bin öğrenci daha ASÜ’de eğitim görmeye başlayacak. Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar, Aksaray Üniversitesi’ni tercih ederek, ASÜ ailesine katılan öğrencileri tebrik ederek, bu tercihlerinin kendilerine hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

– Üniversite Kayıtları 2 – 6 Eylül Arasında –

ASÜ Eğitim Fakültesi’nin 394 kontenjanı tamamen dolarken, bu yıl ilk defa öğrenci alan İslami İlimler Fakültesi’nin 82 kontenjanı da tamamen doldu. Toplamda 245 kontenjanı olan Sağlık Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu da bütünüyle doldu. Aynı durum İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) için de geçerli. İİBF’nin 504 öğrencilik kontenjanında da boş yer kalmadı. Mühendislik Fakültesi’nde ise 749 olan kontenjanın 602’si doldu. Çevre, Elektrik-Elektronik, Gıda, Harita, İnşaat ve Makine Mühendislikleri için açılan kontenjanlarda boş yer yok. ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, ASÜ’nün yeni bir üniversite olmasına rağmen hızlı şekilde büyüdüğünü söyledi. Bu büyümeye paralel olarak tercih edilirliğin de arttığını ifade eden Rektör Acar, “ASÜ’ye yerleşen tüm öğrencilerimize tercihlerinin hayırlar getirmesini diliyorum ve kendilerini tebrik ediyorum. İnşallah önümüzdeki dönemde yaklaşık 4 bin civarında yeni öğrencimiz olacak. Donanımlı bir nesil yetiştirmek için bizler ve tüm hocalarımız elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.

LYS tercih sonuçlarının ardından gözler kayıtlara çevrildi. Üniversitelere kayıtlar 2 – 6 Eylül arasında yapılacak. Öte yandan yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

5 Yorum

  1. Aksaray üniversiteli yeni arkadaslara simdiden hosgeldiniz diyorum varsa sorulariniz buradan sorabilirsiniz sizlere seve seve yardimci olmaya calisiriz!

  2. Umarım vatana-millete hayırlı bilim adamları olarak yetişir ve ülkelerine faydalı bireyler olurlar.

  3. alınan ogrencı sayısı oldukca az gibi gorunuyor

  4. git gide öğrenci sayısı artacaktır diye düşünüyorum

  5. bu seneki tercihlerde aksarayda tercih edilebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir