Ana Sayfa Eğitim Aksaray Üniversitesine 3.271 Kişi Kayıt Yaptırdı

Aksaray Üniversitesine 3.271 Kişi Kayıt Yaptırdı

Aksaray Üniversitesi’nde 2 – 6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen kesin kayıt işlemleri sorunsuz şekilde tamamlandı. Toplam 3 bin 271 öğrenci bu tarihler arasında kayıtlarını yaptırarak ASÜ ailesine katıldı.

– ASÜ’ye Yerleşenlerin Yüzde 85’i Kayıt Yaptırdı –

LYS’nin (Lisans Yerleştirme Sınavı) ardından 3 bin 868 öğrencinin ASÜ’ye yerleştiğini, üniversiteye yerleşen öğrencilerden 3 bin 271’inin kayıt yaptırdığını söyleyen Rektör Acar, “Üniversitemize yerleşen öğrencilerin yaklaşık yüzde 85’i kayıt yaptırmıştır. Yerleşen öğrenci ile kayıt yaptıran öğrenci arasındaki yaklaşık yüzde 15’lik fark ideal bir orandır” dedi. Genel kontenjana, kayıt yaptırmayan öğrenci sayısının da eklendiğini ve ÖSYM’ye bin 424 kişilik ek kontenjan bildiriminde bulunduklarını ifade eden ASÜ Rektörü, ek kontenjan yerleştirmelerinin ardından bu yıl ASÜ’lü olan öğrenci sayısının bir miktar daha artmasını beklediklerini kaydetti. Kayıt işlemlerinin son derece hızlı şekilde tamamlandığını ve herhangi bir aksaklığın yaşanmadığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar, “ASÜ ailesine yeni katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Ayrıca kayıt süreci boyunca yoğun çaba sarf ederek, işlemlerin sorunsuz ve hızlı şekilde tamamlanmasını sağlayan personelimize de teşekkür ediyorum” dedi.

– Hangi Okula Kaç Öğrenci Kaydoldu? –

Kesin kayıt süresi boyunca bin 847 öğrenci fakültelere, 217 öğrenci yüksekokullara ve bin 207 öğrenci de meslek yüksekokullarına kaydoldu. ASÜ Eğitim Fakültesi’ne 376 yeni öğrenci kaydolurken, Fen – Edebiyat Fakültesi’ne 358, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne 467, İslami İlimler Fakültesi’ne 78 ve Mühendislik Fakültesi’ne 568 öğrenci kayıt yaptırdı. Sağlık Yüksekokulu’na kayıt yaptıran öğrenci sayısı 144 olurken, Şereflikoçhisar Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu’na 73 öğrenci kaydoldu. Aksaray Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’na bu yıl 240 yeni öğrenci katılırken, Aksaray Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’na ise 245 yeni öğrenci kaydedildi. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na 81, Güzelyurt Meslek Yüksekokulu’na 112, Ortaköy Meslek Yüksekokulu’na 409 ve Şereflikoçhisar Berat Cömertoğlu Meslek Yüksekokulu’na 120 öğrenci kaydoldu.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

5 Yorum

  1. baya çok kişi okuyacak demek güzel

  2. hayırlısıyla mezun olsunlar devlete millete hayırlı evlat olsunlar

  3. üniversite okumak çok mu kolaylaştı ne..

  4. Umarım başarılı gençler olurlar

  5. Öğrencilere başarılar. Fazla sosyalliğe takılmayın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir