Ana Sayfa Haberler Aksaray Üniversitesi Venezuellalı Konuk Ağırlıyor

Aksaray Üniversitesi Venezuellalı Konuk Ağırlıyor

venezuela (3)Düzenlenen bir eğitim programı kapsamında Venezuela Türk Lisesi öğrencileri, öğretmenleri, velileri ve okul yöneticileri Aksaray Üniversitesi’ni (ASÜ) ziyaret etti. ASÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Yıldız’la görüşen Venezuelalı heyet, Aksaray’daki ve ASÜ’de eğitim çalışmalarına dair bilgi aldı. Ziyaretin, farklı ülke ve kültürlerin eğitim sistemini daha yakından tanımak için gerçekleştirildiği belirtildi.

 Konuklarını Senato Toplantı Salonu’nda ağırlayan ASÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Yıldız, önce Aksaray hakkında, daha sonra da ASÜ hakkında mini bir tanıtım yaptı. Aksaray’ın coğrafi olarak Türkiye’nin ortasında bulunan bir şehir olduğunu ve bu durumun özellikle ulaşımı kolaylaştırdığını söyleyen Kadir Yıldız, Aksaray’ın kadim bir tarih şehri olduğundan söz etti. Aksaray Üniversitesi’nin genç bir üniversite olduğunu ve hızlı şekilde ilerlediğini vurgulayan Rektör Yardımcısı Yıldız, fakülteler, öğrenci sayısı, yeni açılacak olan fakülte ve bölümler, staj olanakları gibi konulara ilişkin bilgiler verdi. Yabancı öğrenci hususunda gelen sorulara da yanıt veren Rektör Yardımcısı, şu an ASÜ’de 30 civarında yabancı öğrenci olduğunu ve her yıl bu rakamı arttırma gayretinde olduklarını belirtti.

 Yapılan açıklamaların ardından heyet, kampüsü gezdi ve ASÜ’yü çok beğendiklerini ifade ederek, kısa zamanda kat edilen mesafenin takdire şayan olduğunu söylediler. 

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

6 Yorum

  1. Yabancı öğrencileri şehrimizde görmek çok güzel bir duygu

  2. güzel bir uygulama, Türkiye’yi tanıtmak ve sevdirmek sizlerin elinizde…

  3. Umarım zamanla bu program kapsamında sayılı illerden birisi olunur.

  4. Kardeş şehir uygulaması da olacak mı

  5. aksaray-venezüella uygulaması her alanda devam ediyor. güzel şeyler bunlar.

  6. eğitim alanındaki bu tarz iyi gelişmelerin devamı gelmeli. beynelmilel bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerliyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir