Ana Sayfa Haberler Aksaray Üniversitesi Rektörü Acar GTAP Eğitim Programına Ev Sahipliği Yapıyor

Aksaray Üniversitesi Rektörü Acar GTAP Eğitim Programına Ev Sahipliği Yapıyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, Ekonomi Bakanlığı ve Aksaray Üniversitesi işbirliğiyle, 19 – 24 Ağustos 2013 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak olan GTAP (Küresel Ticaret Analizi Projesi) Eğitim Programına ev sahipliği yapıyor.

Bu yıl 21.’si düzenlenen ve dünyanın 20 kadar ülkesinden 30 uzman ve araştırmacının katılacağı eğitim programı, bu yıl ilk defa Türkiye’de yapılacak. Rektör Acar yaptığı açıklamada, söz konusu eğitim programının bu yıl Türkiye’de yapılacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Prof. Dr. Mustafa Acar şunları söyledi: “GTAP eğitim programı başta bölgesel ekonomik bütünleşmeler olmak üzere, ekonomi politikalarındaki değişmelerin ülke ekonomilerine yapacağı etkileri analiz etmeye yarayan, hesaplanabilir genel denge modeli eğitimi veren, bugüne kadar OECD, Dünya Bankası, FAO gibi uluslararası kuruluşlarda, çok sayıda ülkenin Ekonomi, Ticaret ve Tarım Bakanlıklarında, Tarımsal Araştırma Enstitülerinde çalışan yüzlerce uzman ve araştırmacıya eğitim vermiş olan bir program. Ekonomi Bakanlığımızda çalışan çok sayıda uzman da bu eğitimi aldı, bu yıl da alıyor. Ülkemizin araştırma yapma ve araştırmacı yetiştirme kapasitesine bu yolla katkı yapabilmiş olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum.”

Rektör Acar daha önce ABD, Almanya, Danimarka ve İsviçre gibi ülkelerde düzenlenmiş olan programın Türkiye’de de yapılmasını sağlamak için çok çaba sarf ettiklerini, sonunda bunu başarmış olmanın ülkemiz adına sevindirici olduğunu belirtti.

Tekrar deneyiniz

AKSARAY’A ÖZEL HALK OYUNLARI KIYAFETLERİNİ HALK OYUNU ÖĞRENCİLERİNE DAĞITILDI

Başkan Nevzat Palta: Sosyal ve kültürel belediyecilikte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Aksaray Belediyesi …

7 Yorum

  1. Rektörümüzü yürekten kutluyorum..Üniversitesi için hiç bir zorluktan kaçınmadan tüm girişimcilik planlarında bulunuyor.Teşekkürler Prof. Dr. Mustafa Acar.

  2. güçlü üniversite, güçlü şehir. bunları destekleyeceğiz ki maddi-manevi bize de dönsün.

  3. güzel bir çalışma rektörümüzü tebrik ediyorum.

  4. gerçekten aksaray üniversitesi eğitim öğretim alanında attığı adımlarla adından bahsettiriyor

    • haklısınız seher hanım aksaray üniversitesi son zamanlarda diğer üniversitelerden kendini ayrı bir yere koymaya başladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir